7. dubna 2019 5:03 Lidovky.cz > Relax > Design

V jednoduchosti je krása. Prkénko z Brd vyhrálo prestižní cenu Red Dot Award

Dřevěné prkénko na krájení ve tvaru národní vlajky vyhrálo v prestižní soutěži... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dřevěné prkénko na krájení ve tvaru národní vlajky vyhrálo v prestižní soutěži... | foto: UBRD

Firma UBRD sklízí úspěch v další mezinárodní designové soutěži. Dřevěné prkénko na krájení ve tvaru národní vlajky vyhrálo v prestižní soutěži Red Dot Award v kategorii Product Design. Do letošního ročníku přitom designéři a výrobci přihlásili více než 5500 produktů z celkem 55 zemí.

„Toto vizuálně přitažlivé prkénko na krájení v sobě spojuje precizní zpracování s dřevěným povrchem, který poskytuje potěšení z doteku,“ řekla k oceněnému prkénku porota soutěže Red Dot Design Award. 

Za vizuální a funkční stránkou prkénka stojí přední český designér v oblasti průmyslového designu Petr Novague. „U prkénka se podařilo docílit maximální jednoduchosti, která vychází z funkce. Když jsme finální design přihlašovali do Red Dot, doufal jsem, že uspěje. Měl jsem takové tušení, že by mohl porotu zaujmout a uspět v mezinárodní konkurenci,“ uvedl designér. 

Série výrobků, které firma nabízí

„Když mě firma oslovila, abych navrhl set dřevěných výrobků do kuchyně, musel jsem se nejdříve v kuchyni rozkoukat, protože vůbec nevařím. Překvapilo mě, že ještě nikdo neřešil to, jak špatně se s kuchyňským prkénkem manipuluje,“ popsal Novague. Prkénko proto navrhl se zkosenými bočními hranami, které uživateli pomohou ho bez problémů zvedat z pracovní plochy a zároveň z něj nakrájenou surovinu pohodlně shrnout.

Firma UBRD vznikla před čtyřmi roky a stojí za ní Jiří Krůta a Vojtěch Hrach. Název firmy odkazuje na oblast Brd, odkud zakladatelé společnosti pocházejí a kde se výrobky kompletují. Všechny kuchyňské doplňky jsou vyrobeny ze dřeva amerického ořechu, který nabízí ideální vlastnosti pro výrobu produktů do kuchyně, kde se pracuje s potravinami a zároveň je zajímavý i svým dekorem.

Vojtěch Hrach (vlevo) a Jiří Krůta
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz