Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vánoce českých designérů: Co si k stromku obléká Leo Macenauer?

Design

  7:00
Slaměné ozdoby, slavnostní oblečení a svítící stromky. Představa, že čeští designéři a módní návrháři slaví Vánoce ve velkém designovém stylu s množstvím vychytávek a výstřelků poslední doby, je mylná. Podívejte se na ozdoby, které používá a jak slaví Vánoce módní návrhář Leo Macenauer.

Leo Macenauer foto: Archiv Leo Macenauera

Lidovky.cz: Zdobíte každý rok stromek a jak?
Každý rok zdobím stromek. Vlastně není ani tak důležité jak, ale s kým, a to se snažím v rodinném kruhu. Ozdoby máme skutečně většinou klasické. Na stromku se objeví slamění panáčci, červené menší baňky. Nešetříme ani na svítících ozdobách. Já osobně nejradši mám na stromku navěšené zabalené čokolády, které rád průběžně potají odstrojuji.

Lidovky.cz: Jak balíte dárky? Vystačíte si s nabídkou balicích papírů v obchodních domech nebo investujete do luxusnějších motivů?
Dárky budu s největší pravděpodobností balit do recyklovaných papírů a zdobit je budu velice jednoduše mašlí. Určitě se někdo od nás z rodiny nevyhne dárku z mé dílny, které budou baleny v jemném papíře s jemným sítotiskem a v pěkné krabičce převázanou decentní mašličkou. Vše bude opět velice decentní a jemné. A s citem sladěné dohromady.

Lidovky.cz: V jakém oblečení usedáte ke štědrovečerní večeři a rozbalujete dárky?
Ke štědrovečerní večeři se snažím obléci pohodlně, přece jen se u toho všeho dobrého, co se na stole objeví nebudu uzavírat do něčeho, co by mě omezovalo se cítit dobře. Popsal bych to jako smart casual. Košile, možná polokošile, kalhoty chinos, opasek.

Lidovky.cz: Kromě stromku, zdobíte interiér bytu i jinak?
Velice decentně. Hlavní důraz je vždy na místa, kde se sejdeme všichni, a trávíme nejdelší dobu, což bývá u večeře. Na stole se objeví červené svíčky, nějaké větvičky, jehličí, šišky a v bytě rozhodně nesmí chybět jmelí. 

Lidovky.cz: Je něco, co Vám na Vánocích připadá naprosto nevkusné?
To, co je vkusné, a nevkusné ať soudí někdo jiný. Koneckonců naštěstí nejsme všichni stejní, takže jsem v tomto velice tolerantní. Pokud se ptáte, co bych doporučil, tak bych řekl, že dávám přednost jednoduchosti, střídmosti. Použití rozmanitosti různých motivů a tvarů kloubících se dohromady se snažím spíše vyhnout.

Leo Macenauer

Leo Macenauer pochází z rodiny s krejčovskou tradicí, již jeho dědeček byl ředitelem OP Prostějov. Jeho specializací je pánská móda, absolvoval stáže u Calvina Kleina či v Londýně u známého krejčího Charlieho Allena. Kromě vlastních kolekcí spolupracuje s předními firmami jako například s Festkou.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...