14. prosince 2018 6:17 Lidovky.cz > Relax > Design

Vánoční nákupy jinak. Na Lemarketu se poznáte s tvůrci dárků

Manželé v kuchyni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželé v kuchyni | foto: Lemarket

Lemarket je moderní tržiště dnešní doby, které představuje originální české a slovenské značky a dbá na podporu lokální výroby. Návštěvníci zde mají možnost setkat se s autory projektů a seznámit se s jejich příběhy

Ababu
Soap

„Letošní Lemarket nabídne rekordní počet prodejců a nově dva termíny; jeden v půlce prosince a druhý krátce před Štědrým dnem. Chceme dát lidem možnost nakoupit krásné a originální dárky i na poslední chvíli bez stresu a mimo velká nákupní centra. Čím dál více lidí preferuje výrobky lokálních tvůrců a přesně to na Lemarketu najdete,“ říká zakladatelka Elena Janota.

Vánoční tržiště

Ve dvou patrech pražské Galerie Mánes se v prosinci uskuteční již podeváté tradiční vánoční akce zvaná Lemarket. Moderní tržiště bude otevřené kvůli velkému zájmu nově hned ve dvou termínech – 14. až 16. prosince a dále 20. až 22. prosince. 

Každý termín představí více než stovku lokálních, ale i zahraničních tvůrců a značek, návštěvníci tedy uvidí přes dvě stě projektů z oblastí móda, módní doplněk, šperk, ilustrace, produkty pro děti, jídlo, kosmetika a dalších. Atmosféru celé akce doplní gurmánská hostina a řada koncertů, workshopů i přednášek. Devátý ročník navíc nabídne i program během pracovního týdne. 

Mezi pečlivě vybranými tvůrci se představí například designérka Alex Monhart, nápadité spodní prádlo Paon a oblečení značky Soolista. Šperkaře zde zastoupí Eliška Lhotská, Adéla Pečlová nebo Blueberries. Milovníky papíru potěší papírnictví papelote, zápisníky Bloque či ilustrace a balící papíry By Myyna. Chybět nebude ani keramika od Cyrila Hančla anebo od značky Výpečky. Kosmetické výrobky zde nabídne Jagaia, Ushuaya a značka mýdel Soap.

Lemarket

Chuťové pohárky návštěvníků si také přijdou na své. Zastoupeny zde budou jak menší lokální gastro projekty, tak známé gurmet stálice, mezi nimiž nebude chybět například káva od onesip coffee, ručně vyráběné nanuky Lunar či tradiční paštiky Čongrády.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz