21. prosince 2015 7:57 Lidovky.cz > Relax > Design

Vánoční stromeček bez jehličí, inspirujte se u designérů

Vánoční stromek v podání značky Chantal Thomass | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční stromek v podání značky Chantal Thomass | foto: Les Sapins de Noel des Createurs

Zapomeňte na vůni dřeva a jehličí. Vánoční stromeček může vonět parfémem či být vyroben z luxusních materiálů. Tedy pokud jako inspiraci vezmete práci předních designérů a návrhářů. Ti své výtvory prezentovali v Paříži.

Jean Paul Gaultier, Christina Dior, Chanel, Emanuel Ungaro a další. Slavné oděvní domy a designéři se sešli u pravidelné akce, kde se prezentují netradičně pojaté vánoční stromky. Mnohdy ani neměli zdánlivou podobu stromku.

Projekt les Sapins de Noël des Créateurs je charitativní záležitostí a originální či možná spíše značkový stromeček si bylo možné zakoupit v aukci a přispět tak na dobročinné účely. Stromky byly vytvořeny jako pyramida z parfémů, nebo naopak jen z růží, popřípadě jako dřevěná mozaika, poskládané košile a podobně.

Vánoční stromek v podání Jeana Paula Gaultiera
Vánoční stromek v podání značky Christina Dior

Letos se podařily vydražit tyto stromečky celkem za 70 000 eur, tedy za necelé dva miliony korun.

tohTomáš Holý

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.