Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velčovský navrhl kasičku pro Linku bezpečí

Design

  7:00
Maxim Velčovský má na svědomí další porcelánový skvost. Pro Sdružení Linka bezpečí navrhl novou kasičku na příspěvky. K vidění bude na Designbloku'11, který se koná od 4. do 9. října v Praze.

Návrh kasičky od Maxima Velčovského foto: ČTK

"Myslíme si, že i sbírková kasička má mít výrazný design, který může pozitivně ovlivnit a zaujmout potenciální dárce. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli oslovit výtvarníka Maxima Velčovského," řekla ředitelka sdružení Darina Rösslová s tím, že organizace si ze soukromých zdrojů musí zajistit přes 70 procent svého rozpočtu. Finance získává prostřednictvím sbírek, darů od sponzorů či individuálních dárců.

Prototyp sbírkové kasičky od Velčovského bude prezentován až na Designbloku'11, už nyní je ale k dispozici její návrh. Kasička je z bílého porcelánu a má tvar figury, jež ukazuje na otvor na mince v rameni.

LINKA BEZPEČÍ

Sdružení Linka bezpečí poskytuje telefonickou krizovou pomoc a poradenství dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci. Pomoc je jim k dispozici nonstop 24 hodin denně, zdarma a anonymně. V provozu je také speciální rodičovská linka, internetová Linka bezpečí a další služby. V Česku sdružení působí už 17 let.

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat