Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
29. července 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Video proti vedru, betonová zmrzlina i urbanismus. 5 NEJ studia Pixl-e

Bifi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bifi | foto: www.facebook.com/bifikrem

Designéři brněnského studia Pixl-e doporučují, jak bojovat s vedrem. Videem, zmrzlinou nebo výletem na nejpodivnější místo.


NEJVÍCE ČASU teď trávíme přípravou vydání čtvrtletníku Smart Cities. Bude to magazín určený pro úředníky českých a slovenských měst podávajícího informace o technologiích a konceptech pro efektivnější správu měst. Od urbanismu po punk. Stávající stereotyp, že „město je jediným investorem, navíc čekajícím na evropské dotace“, lze změnit pomocí chytrých technologií, webových a mobilních služeb, konceptem otevřených dat a lepší organizací správy a prostředků. Takové koncepty budou časopisem představovány a komentovány Davidem Bártou, Jaroslavem Sedlákem, Rosťou Koryčánkem a dalšími. Tištěná verze bude úzce propojena s webem. Pro nás velká výzva, nulté číslo vydáváme v říjnu.


Smart Cities

Smart Cities


NEJLEPŠÍ WEB v poslední době určitě od Ex Lovers. Fond Otakara Motejla http://motejl.cz vznikl za podpory Open Society Fund a jeho snahou je rozptylovat mlhu, kterou je zahalena státní správa a fungování veřejných institucí. Snaží se, aby občané měli přístup k informacím, na které mají právo. Ex Lovers stáli přímo u zrodu fondu, dostali možnost vytvořit fungl novou vizuální identitu. Zvolili jednoduchý princip, který vystihuje přístup fondu. Černé na bílém, pěkně velké a čitelné texty, vždycky o trochu větší než je zvykem. Fond nic neskrývá a chce si na věci posvítit. 


Fond Otakara Motejla od Ex Lovers

Fond Otakara Motejla od Ex Lovers


NEJVĚTŠÍ VEDRA, venku přes třicet ve stínu, asfalt se lepí na boty, půlka Brna na přehradě, na koupáku hlava na hlavě. Lepí se nám myši ke stolu a tak sjíždíme prašan.


Komu to nestačí, zajde na NEJLEPŠÍ ZMRZKU od Bifi. Cukráři Petr Novosad, Honza Střelec a Marek Kedzierski míchají Das Beton.


Bifi

Bifi


Kupujeme pár nanuků na cestu pro děcka a balíme. Moře, písek, palmy a bambus, sem tam nějaká skála, velkoplošný tisk mraků. Tropical islands u Berlína - NEJPODIVNĚJŠÍ MÍSTO, totální úlet. Pořád je tam pěkně. Jedeme tam pod stan.PIXL-E

Brněnské grafické studio Pixl-e určitě znáte. Má na triku třeba vynikající vizuální podobu Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2012, identitu putovní výstavy Baťova města nebo informační systém pasivního domu Nadace Partnerství od architektů Projektil. Pavlína a Ondřej Doležalovi a Filip Mond založili Pixl-e v roce 1999, roku 2011 se k trojici připojil Lukáš Kijonka a designéři pod hlavičkou Pixl-e založili také nakladatelství (realizace knihy Báry Klímové "My jsme tím projektem žili"). Ve své práci s lehkostí překračují pomyslné hranice grafického designu a často spolupracují s architekty. Výsledkem bývají výjimečné projekty, které jsou ceněny nejen laickou veřejností, třeba jejich multimediální a interaktivní projekt Opičí král, Zdeněk Sklenář pro Expo 2010 v Šanghaji byl nominován na Czech Grand Design. V současné době se těšíme na urbanistický magazín Smart Cities.


terTereza Houdková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Pohlreich: My Češi jsme rasisti. Ukrajincům bychom měli líbat zadek

Zdeněk Pohlreich je známý šéfkuchař, jehož proslavila nejen jeho gastronomická... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po deseti letech odešel z pořadu, který z něj v padesáti letech udělal bez nadsázky superstar. Ačkoli radit méně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!