Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Vietnamský len a široké nohavice. Návrhářka Mimi Lan Nguyen představila novou kolekci

S rafinovaností stylu 20. let zdůrazňuje svobodu pohybu a pohodlnost modelů, ze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy S rafinovaností stylu 20. let zdůrazňuje svobodu pohybu a pohodlnost modelů, ze... | foto: La femme MiMi

Na jedné straně pestré a výrazné textilie jako jihokorejská bavlna s exotickými květinovými potisky, na straně druhé kolekce zaujme monochromním daily wearem v podobě modelů z vietnamského lnu, které jsou komfortní s ohledem na nošení i péči, jež má respektovat přirozený charakter materiálu. Návrhářka Mimi Lan Nguyen představila novou kolekci.

V souladu s tím jde i návrhářčin zero waste přístup a upcycling. Pásky,...
V souladu s tím jde i návrhářčin zero waste přístup a upcycling. Pásky,...

Návrhářka MiMi Lan Nguyen se prý při tvorbě nové kolekce inspirovala vrtkavostí jarního počasí. Barevnou uvolněnost a rozmanitost u většiny modelů spojuje často variabilní střihové řešení lichotící ženským křivkám s akcentem na linii pasu. Láskyplný vztah k přírodě se promítá jak do volby materiálů, jimž dominují nesyntetická vlákna hedvábí, vietnamského lnu či bavlny, tak i do zero waste přístupu k produkci oděvů. Materiálová volba reflektuje asijsky orientovaný styl značky i původ její zakladatelky. 

Ráda kombinuji rodinný nábytek, například skříň mám od tety manžela, Věry,...

S rafinovaností stylu 20. let zdůrazňuje svobodu pohybu a pohodlnost modelů, ze kterých se nevytrácí ženskost a noblesa. Na tuto dekádu návrhářka odkazuje modelem kalhot s výrazně širokými áčkovými nohavicemi a vysokým pasem se slovy „když pořád nechci nosit jen kalhoty, ale zároveň se necítím ani na sukně“.

V souladu s tím jde i návrhářčin zero waste přístup a upcycling. Pásky, podšívky, kapsy a límečky jsou zhotoveny ze zbytkových materiálů z předešlých řad a kolekce je doplněná o kožené ledvinky vyrobené z neprodaných kusů dámských peněženek.

Na jedné straně pestré a výrazné textilie jako jihokorejská bavlna s exotickými...

La femme MiMi

Návrhářka Mimi Lan Nguyen patří mezi pionýry současné české návrhářské scény. Od samotného vzniku její značky v roce 2007 pracuje bezezbytkově, respektuje principy udržitelnosti a vášnivě proměňuje staré a zapomenuté věci v nové. Použité materiály vybírá pečlivě při svých soukromých cestách napříč všemi kouty zeměkoule. V módní tvorbě i estetice nezapomíná dávat prostor svému původu například v podobě tradiční saigonské výšivky a vietnamského hedvábí. Pod značkou La femme Mimi vznikají dvě kolekce ročně a zero-waste oděvy v ready-to-wear edicích.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA CONTROLLINGU s AJ nebo NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 38 000 - 50 000 Kč