130 let

Vila Lanna | foto: Akademie věd

Vila Lanna se otevírá veřejnosti. Akademie věd se zde chystá pořádat přednášky

Design
  •   15:00
Novorenesanční památkově chráněnou vilu na adrese V Sadech 1 jste zatím mohli obdivovat pouze zvenku, její interiéry se otevíraly jen výjimečně. To se nyní změní. Vilu bude možné navštívit při společensko-kulturních programech či přednáškách Akademie věd, které vila patří.

V případě větších skupin je možné si prohlídku vily objednat. Navštívit můžete také kavárnu Vila Lanna.

„Návštěvníci můžou do Vily Lanna zavítat v rámci pravidelných akcí. V dohledné době chystáme především gastronomická setkání v kavárně vily. Například 22. - 24.října bude v kavárně připravené speciální zvěřinové menu. Při těchto akcích je možné si vilu prohlédnout,“ říká Pavel Slabihoudek, ředitel Vily Lanna.

Vila Lanna/ Travenský salónek
Vila Lanna/ vstupní hala

Tato památkově chráněná budova stojí v rezidenční čtvrti Bubeneč v Praze 6. Byla vybudována v roce 1872 v novorenesančním slohu významným průmyslovým podnikatelem a sběratelem uměleckých památek Vojtěchem Lannou jako letní odpočinkové sídlo. Vila se nachází v místě bývalé hlavní cesty „lepší pražské společnosti“ do jejího hlavního rekreačního areálu, do Stromovky. Budova je zvenčí zdobená freskami, které podle kartonů Josefa Mánesa zpracoval Viktor Barvitius, jenž se také podílel na freskové výzdobě interiéru.

Vila Lanna/ Apollonův sál

V přízemí vily se nachází vstupní hala s recepcí a dva společenské sály s bohatou nástěnnou obrazovou malbou. Menší sál (původně kulečníkový) s kapacitou max. 18 míst je ideální k pořádání slavnostních obědů či večeří. Větší společenský sál s možností venkovní terasy je vhodný k pořádání konferencí, seminářů, svatebním či rodinným oslavám.