Neděle 16. ledna 2022, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vstup na Creative Mornings? 'O to neuvažujeme'

Design

  15:15
Michal Andera představil Čechům projekt Creative Mornings. První inspirativní snídaně proběhla s velkým úspěchem v polovině července a už je naplánována další. Na co se můžeme těšit?

Creative Mornings Prgue foto: Archiv Creative Mornings

"Příští kreativní ráno bude v pátek 24.srpna. Hostem bude Lukáš Veverka, " láká Andera čtenáře na přednášku se slavným motion designérem a režisérem televizních spotů a znělek.

Zažijte ráno jinak. Po výbroné kávě přijde přednáška a diskuze.

Inspirativní snídaně Creative Mornings založila roku 2008 americká designérka Tina Roth Eisenberg. Za cíl si kladou vytrhnout posluchače ze zaběhnutých rutin, umožnit lidem zajímavá mezioborová setkání a propojit různá odvětví. "Podnět vzešel od Martina Žampacha, zakladatele blogu www.designeast.eu. Přišlo nám škoda, že mezi městy, ve kterých se Creative Mornings konají, chybí tak krásné město plné kreativních lidí jako je Praha. Po získání licence se k nám přidali další lidé, kteří měli zájem přivést Creative Mornings do Prahy. Nyní jsou v organizačním týmu: Jiří Sekera, Lenka Šimáková, Lada Brůnová, Jakub Karlec, Martin Žampach a Jan Černý, " vysvětluje Andera vznik pražských "konferencí".

První s uskutečnila v prostoru HUB v Praze v polovině července a měla velký úspěch. Příjemné ráno začíná kávou a snídaní v podání lidí z Café Lounge, následuje půlhodinová přednáška a končí se diskuzí. V deset už můžete být v práci jako každý den, tentokrát byste však měli cítit pozitivní změnu.

Michal Andera uvádí první setkání Creative Mornings.

Vstup na akci je zdarma, jediné, co musíte udělat, je včasná registrace na sociálních sítích (info na fb nebo twitter). A Andera ujišťuje, že o vstupném organizační rada nepřemýšlí. "Koncept je postavený na financování prostřednictvím sponzorů. Ve většině měst se registrace otevírá týden dopředu a je plná během chvíle. Pro úspěšnou registraci je nutné sledovat komunikační kanály, což vyžaduje zájem a nadšení. To podle mě filtruje kvalitní publikum se skutečným zájmem. A vstát v pátek ráno na 8:30 také není pro každého," dodává Andera s úsměvem.

PŘEČTĚTE SI CELÝ ON-LINE ROZHOVOR

Na Creative Mornings se může přihlásit zhruba 70 lidí a nikdo se nemusí bát, že by byl málo kreativní. Ostatně při definici tohoto slova si organizátor vypůjčil slova Martina Charváta z první přednášky v HUBu: „Kreativita je odvaha vyzkoušet něco nového, i když si nejsme jisti výsledkem.“ Lepší pozvánka na 24.8. by už být nemohla. Více info zde.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat