Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
10. dubna 2018 6:11 Lidovky.cz > Relax > Design

Výrobce nábytku TON získal mezinárodní cenu za své křeslo Alba

Výrobce nábytku TON z Bystřice pod Hostýnem získal za své křeslo z kolekce Alba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výrobce nábytku TON z Bystřice pod Hostýnem získal za své křeslo z kolekce Alba... | foto: TON

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM Výrobce nábytku TON z Bystřice pod Hostýnem získal za své křeslo z kolekce Alba světové ocenění za design Red Dot Award 2018. Model italského designéra Alexandera Guflera společnost představila na loňském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Křeslo porotu zaujalo v kategorii produktový design, udělila mu titul Winner, řekla za společnost Anna Handlová.

Podle ředitele marketingu firmy TON Jana Juzy se v Guflerových produktech snoubí ideální poměr designu a funkčnosti. „Naše značka je známa pro precizní práci se dřevem. Řada ocenění v tuzemsku i zahraničí, kterou Alba obdržela, však dokazuje, že stejnou úroveň držíme také u čalounění,“ uvedl Juza.

Podle ředitele marketingu firmy TON Jana Juzy se v Guflerových produktech...
Kolekci Alba tvoří kromě křesla i židle a lounge křeslo. Podle Guflera je jejím...

Kolekci Alba tvoří kromě křesla i židle a lounge křeslo. Podle Guflera je jejím jednotícím prvkem tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. „Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku,“ uvedl designér. Komfort při sezení zajišťují taštičkové pružiny a PUR pěna. Technologie využívaná u ortopedických matrací umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností je kolekce podle výrobce vhodná i pro restaurace a hotely.

Křeslo Alba TON opět ukáže veřejnosti na veletrhu designu a nábytku Salone del Mobile, který se v Miláně koná od 17. do 22. dubna. Představí zde ale především nové lounge křeslo Chips designérky Lucie Koldové a dále stoly Chop a Ink, konferenční stolky Anix, pohovku Dowel, barovou židli Leaf s opěrkou a barovou variantu židle Ironica.

Křeslo Alba TON opět ukáže veřejnosti na veletrhu designu a nábytku Salone del...

Cena za design Red Dot Award je udělována ve třech základních kategoriích - designový koncept, komunikační design a produktový design. Ocenění získal TON poprvé v roce 2011 za křeslo Merano, jehož autorem je také Gufler. V roce 2016 ho společnost obdržela za křeslo z kolekce Split a loni za židli a stůl z kolekce Leaf.

Ton

TON je jedním z několika málo světových výrobců ohýbaného nábytku. Tradice společnosti se počítá od roku 1861, kdy svou firmu založil truhlář, vynálezce a návrhář nábytku Michael Thonet. Firma zaměstnává asi 850 lidí a výrobky dodává do více než 60 zemí. V roce 2016 měla tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží 829,4 milionu korun a vykázala zisk přes 44 milionů. Loňské výsledky hospodaření zatím nezveřejnila.

ČTK
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.