24. června 2016 7:33 Lidovky.cz > Relax > Design

Výstava Revíru je plná zrcadel, ukazuje nábytek inspirovaný přírodou

Vástava studia Revír je v Kvlaitáři přístupná do 2. září. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vástava studia Revír je v Kvlaitáři přístupná do 2. září. | foto: Kvalitář

Revír je název českého designového studia. Věnuje se především nábytku a bytovým doplňkům. Jak již jejich název napovídá, pohrávají si s morfologií fauny a flory. Na toto téma připravili speciální výstavu v pražské galerii Kvalitář.

Jde o jejich první samostatnou expozici v soukromé galerii. Metaforou přírody není jen název Studio Revír, které v loňském roce založili Miroslav Nachlinger a Martina Kleinová, ale rovněž zpracování jednotlivých produktů. Vybírají především přírodní materiály - masivní dřevo, sklo nebo kov - pak dále zpracovávají pomocí tradičních řemeslných technik, které se Miroslav Nachlinger naučil ve své rodině, jenž se pyšní staletou řezbářskou tradicí.

„Obdivovat jejich schopnost skloubit klasickou rukodělnou práci se současnými trendy můžeme především u série zrcadel Planety, které zaujmou promyšlenými detaily a důrazem na funkčnost,“ komentuje instalaci Veronika Pařízková z galerie Kvalitář.

Výsledkem jsou pak esteticky působivé kousky jako židle Srna, zrcadla Planety nebo věšák Lišák.

Vástava studia Revír je v Kvlaitáři přístupná do 2. září.
Vástava studia Revír je v Kvlaitáři přístupná do 2. září.

Studio Revír připravilo autorskou instalaci, která si pohrává s motivem zrcadlení a různých variant odrazů. „Volba to není samoúčelná. Díky odrazům v zrcadlech můžeme nahlédnout užitý design i z jiných úhlů, prozkoumat jej ze všech možných perspektiv a pochopit v čem spočívá jeho výjimečnost,“ dodala Pařízková.

Nachlinger a Kleinová se poznali na studiích na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, kde se věnovali produktovému designu a designu nábytku. Jejich práce se již vystavovala i mimo Českou republiku, například na veletrhu Northmodern v Kodani nebo na výstavě MeeD, design without borders v Budapešti.

Instalace Revíru je v Kvalitáři přístupná do 2. září.

tohTomáš Holý

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!