Diskuse k článku: Zahrádkářská kolonie a půdorys 3x7 metru? Rodinný dům za 400 tisíc

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 30.5.2013 13:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Török 30.5.2013 13:20

pekná alternatíva.

Opis domu je mi známy, vyšiel pred časom v inom denníku. Mne sa myšlienka páči. Je to odvážne riešenie a  bude mať veľa následovníkov. Nie je to dom pre každého, ale priznajme si nie každý túži po živote ako z gýčového katalógu. Vyriešiť bývanie za 2 až trojročné úspory a nepokaziť si celý život obrovskou hypotékou je podľa mňa cool. Ostane tak dosť času a hlavne bubákov na iné koníčky a zábavu. Život je dosť krátky. Je to len o životných prioritách. A keď sa  časom zadarí tak sa vždy dá ísť do lepšieho.

Z. Kulhánková 28.5.2013 10:03

Ta kůlna z překližky byla fakt hrozná

Fotky domu budou příště?

M. Písecký 28.5.2013 9:44

"Jde tedy o vyjádření pocitů,

častokrát na základě několika fotografií, nezřídka i jediné."

To je dobrý postřeh. Jen bych dodal, že vinu na tom nese internetová žurnalistika. Dnes je u jakéhokoli článku o rodinném domě povinná titulní fotka ze severní strany, kde se nalézá většinou jediné okno na hajzlík. Z dalších fotek vyplyne, že se opravdu jedná o pěkné obydlí pro lidi, nicméně tyto nesplňují základní předpoklady: redaktor chce odvážnou čistou krychli a (foto)editor internetového vydání ví, že první fotka musí být co nejkontroverznejší, galerii skoro nikdo nerozklikne.

Jen něco takového může generovat návštěvnost. Na diskusi pak začíná flamewar: pro teoretika je dům esencí funkčnosti a minimalismu, normální veřejnost registruje jen hezky natřenou kůlnu, postoj hrdých obyvatel katalogových šmouláren je jasný od začátku a závistiví bolševici z bytovek a šumperáků budou flusat ještě nenávistněji než obvykle.

Místo vzdychání, že Češi nepřejí moderní architektuře, bych tedy doporučil zamést si před vlastním prahem.

Najdete na Lidovky.cz