3. října 2012 17:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Zápisky z Designbloku podruhé: kde odpočívat

Projekt M48 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Projekt M48 | foto: Tereza Houdková

Zřejmě největší nápor zažívá při Designbloku Openstudio ve Šporkovském paláci. S koncem týdne návštěvníků přibývá a prohlídky jsou náročnější. Kde si můžete oddychnout a načerpat nové síly?

Pokud se do Šporkovského paláce vydáte ráno, na snídani vás v 10:00 zve Tereza Severýnová a Ivona Nováková ze studia Najs. Ve čtvrtém patře (číslo 421) mají skvělé kafe a bábovku nebo buchty. 

Najs snídaně.

Najs snídaně.

Čerstvý vzduch a relax doplněný krásnou vyhlídkou zažijete ve Sky Baru firmy Lugi v pátém patře (číslo 518). V šest večer se tam navíc můžete potkat přímo s návrháři/majitelem/truhláři/dalšími zaměstnanci firmy, kteří vám ochotně namíchají posilňující drink.

Lugi Sky Bar

Lugi Sky Bar.

V pátém patře si můžete odpočinout i v sedě, navíc u příjemných snímků. Najdete zde totiž kino, která má na svědomí portál designvid.cz. Promítají se zde zajímavé počiny, které se v poslední době udály nejen na české designové scéně, třeba reportáž z otevření nového butiku Chatty.

Anna Tušková (vlevo) a Radka Sirková neboli Chatty

Anna Tušková (vlevo) a Radka Sirková neboli Chatty

A kdo nehledá fyzický odpočinek tolik jako chvilkové odreagování od všeho toho designového, měl by po cestě dolů zamířit k zadním schodům. V každém patře totiž designéři ze studií Artcore, Boadesign a The Macula připravili netradiční ping-pongové stoly, u kterých se odreaguje naprosto každý. Projekt dostal název M48 a byl nominován i na Speciální cenu za mimořádný počin mimo kategorie. Co je na tomto ping-pongu kromě jeho rozměrů tak jiné? Síťka byla nahrazena plexisklem, přibyl tunel i možnost hry pod stolem, autoři této nové hře přezdívají squash-ping. Amar Mulabegović navíc stůl vybavil interaktivní projekcí, takže hra konečně baví nejen hráče, ale i diváky.


Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!