Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlín Design Market představí i práci s latexem nebo kaligrafii

Design

  6:11
ZLÍN - Zlín Design Market, při kterém se bude o víkendu ve zlínském zámku a jeho okolí prezentovat šest desítek designérských značek, představí také netradiční zpracování latexu, kaligrafii, výrobu šperků z kůže či originálních psacích bloků. Workshopy pro děti i dospělé povedou odborníci, řekla mluvčí akce Kateřina Martykánová.

Zlín Design Market představí i práci s latexem nebo kaligrafii foto: Zlín Design Market

Zlín Design Market se letos uskuteční třetím rokem, loni jej navštívilo několik tisíc lidí. Jedna z prezentovaných značek například ukáže latex, většinou spojovaný s erotikou a fetišem, jako běžně využitelný materiál. Z vlastní metráže tvůrkyně vyrábějí různé produkty a objekty, při workshopu si lidé budou moci vyrobit peněženky či kapsičky.

Chci vyrábět věci, které vydrží celý život, říká designér

Svá díla ukážou i studenti ateliéru Design oděvu zlínské univerzity. „Prezentace nebude probíhat standardním způsobem jako klasická přehlídka, ale bude rozmístěna do více sálů, kde se kolekce představí formou performance - modelky, hudba, video - a instalací jednotlivých kolekcí. Budou zde přítomni i návrháři, s nimiž bude možné diskutovat o kolekci a současných trendech,“ uvedla organizátorka Miroslava Kupčíková. Připraveny jsou také přednášky o recyklaci jízdních kol či designových batozích.

Na Zlín Design Marketu se představí začínající i zkušení designéři z Česka a Slovenska. „Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která ve spolupráci se Statutárním městem Zlín usiluje o znovuoživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti,“ uvedla Martykánová.

Design má ve Zlíně tradici, působil zde například Vincenc Makovský či Zdeněk Kovář, kteří se stali světovými špičkami v oblasti průmyslového designu. Pracovala zde také Libuše Niklová, která vytvořila hračky, jež vyráběla napajedelská Fatra.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat