10. listopadu 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Dětský koutek 'Herodes'. Dítě nepřebalovat ani nekrmit!

Cvičení s dětmi - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cvičení s dětmi - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Čím je můj Kryštof starší, tím víc věcí se s ním dá podnikat. A to je naprosto skvělá zpráva! Baví mě to s ním totiž mnohem víc než v době, kdy byl malé miminko nebo nechápavé batole. Teď je to prostě parťák. A tak spolu vyrážíme ven a podnikáme různé aktivity.

Taky mám pocit, že už provozovatelé posiloven a tělocvičen pochopili (konečně), že i matky na mateřské chtějí chodit cvičit a nechtějí přitom utrácet drahé peníze za hlídání. Podniků, které nabízejí hlídání dětí se cvičením zdarma, teď konečně přibývá. Když byl můj Kryštof malé mimino, nenarazila jsem skoro na žádný. Jde vidět, že celý fenomén je u nás ale teprve v plenkách. Jak jinak si vysvětlit toto: "Dítě se u nás v koutku nesmí přebalovat, nejsme na to uzpůsobení. Také není možno dítěti dávat po dobu hlídání napít ani najíst." Tak zní například jedno ze základních pravidel hlídání dětí v koutku v naší posilovně na Praze 4. Zvlášť mě pak pobavila ještě tato dvě pravidla: "Děti se nesmí svlékat do spodního prádla ( ???)" a " Děti nesmí svým křikem rušit ostatní." Mohlo by se to tam jmenovat třeba U Heroda!

Do posilovny proto s Kryštofem nechodíme. Zato chodíme pravidelně na jógu, kde to můj syn už miluje a pokaždé se tam těší. Z tamního koutku ho nemůžu dostat i díky hezké hlídačce Hance, před kterou se předvádí.

Taky spolu chodíme za kulturou. Vytáhla jsem ho třeba na Kontroverzi do Rudolfina. Potkala jsem tam dvě své kamarádky s dvouměsíčními miminy a obě se mi shodně svěřily, že už je to doma "docela nebaví"… To docela předčasně. Pro mě zase skončila předčasně Kontroverze, naprosto neuvěřitelným zážitkem. Způsobili jsme v galerii pozdvižení. Kryštof si hned u vchodu rozřízl prst o reklamní materiály, které jsem dostala a které mi rval z ruky. Tak šikovně, že všude v sále byla krev a já s ním spěchala místo výstavy na chirurgii…

Abych udělala radost svému akitvnímu dítěti a trochu ho vybila, překonala jsem v poslední době taky svůj odpor k dětským cvičeníčkům, plaváníčkům a dalším "íčkům". Chodíme rovnou na dvě íčka. "Cvičeníčko" se spíš líbí maminkám, které za děti recitují básničky a poskakují do rytmu "já mám koně vraný koně". Zato plaváníčko můj Kryštof zbožňuje. Celou ukázkovou hodinu se tak smál a výskal, že jsem se rozhodla nás přihlásit. Až posléze mě omráčila cena. Jedna lekce (půl hodiny) stojí totiž neuvěřitelných 450 korun! Je fakt, že mě to aspoň dokonale motivuje k tomu chodit pravidelně a nevynechávat….

Autorka

Veronika Švihelová - Jonášová je novinářka. Od roku 2003 pracovala v Lidových novinách - především v magazínu Pátek. Poslední tři roky působí jako reportérka kulturní redakce ČT. Od června 2009 je na mateřské se synem Kryštofem.

Kontakt: veronika.svihelova@seznam.cz

Veronika Jonášová

Najdete na Lidovky.cz