Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

10 nejlepších barů v Česku. Podívejte se

Jídlo

  12:00
Barego Bar. To je jméno nejlepšího baru v Česku, který se nachází v pražském hotelu Mandarin Oriental. Podle exkluzivních informací LN vyhrál právě tento bar v hlasování Maurerova výběru Grand Bar o nejlepší noční podnik v tuzemsku.

Barego bar. Jednička mezi bary v Praze

Většina špičkových tuzemských barů se nachází v Praze. Podle názorů téměř čtyř set nezávislých hodnotitelů se do první desítky probojoval pouze jeden bar, který není v české metropoli. A sice jde o českobudějovickou Žlutou ponorku cocktail bar.

10 nejlepších barů v Česku

10 nejlepších barů v Česku

Maurerův výběr Grand Bar, který nyní vychází poprvé, navazuje na zavedený gastronomický průvodce Grand Restaurant, který už má za sebou 15 ročníků.

Překvapivě se do desítky nejlepších nočních podniků v Česku dostala řada hotelových barů. „Máme prověřeno, že hodnotili převážně lidé, kteří jsou již mnoho let zapojeni do ankety Grand Restaurant, a tím se vysvětluje umístění několika hotelových restaurací v top desítce,“ vysvětluje zakladatel projektu Pavel Maurer.

10 nejlepších barů v Česku

10 nejlepších barů v Česku

Hodnotitelé vybrali mezi nejlepší české bary také podnik Café Lounge, který se specializuje hlavně na různé druhy kávy a vína, a nejde tedy o klasický koktejlový bar.

Další bary v nejlepší desítce se vyznačují například exotickým prostředím a specifickou nabídkou jako bar La Casa de la Havana vieja, který je známý pravou kubánskou atmosférou a více než stovkou druhů rumů z celého světa. Podobně se do top ten probojoval Hemingway bar, který je zařízen v duchu slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye.

10 nejlepších barů v Česku

10 nejlepších barů v Česku

Jak podotýká Pavel Maurer, na rozdíl od hodnocení restaurací byl v případě barů patrný větší zájem mladších lidí. „Přibližně asi čtvrtina hodnotitelů byla ve věku mezi 18 a 25 lety,“ dodává Maurer.

10 nejlepších barů v Česku

10 nejlepších barů v Česku

Cílem hodnocení podle něj není ani tak přilákat lidi do podniků, jako spíše zvýšit kvalitu a kulturu barů. Ta je především v centru Prahy již nyní na vysoké úrovni. „Bary v centru Prahy, jako je třeba Bugsy’s, mají vysokou úroveň a zahraniční turisté si tu mohou vybrat. Ani cenová úroveň není nijak vyšší než v západních metropolích,“ podotýká mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura s tím, že většinu návštěvníků top barů v Praze ovšem představují Češi.

10 nejlepších barů v Česku

10 nejlepších barů v Česku

V rámci hodnocení barů, které jsou rozděleny i podle různých kritérií a typů, se uvádí i cenová relace v daném podniku na příkladu jednoho panáka Fernet Stocku. V první desítce jsou všechny bary s výjimkou českobudějovické Žluté ponorky v nejvyšší cenové hladině.

Grand Bar Party

Grand Bar Party

V pátek 7. října 2011 v 19.30 odstartuje unikátní barmanská noc - Grand Bar Party. V průběhu jedné účastníci navštíví 10 vítězných barů, které budou nabízet netradiční alkoholické koktejly za výhodné ceny.

"Například koktejl z baru Barego Prague Old Fashioned bude za 120 Kč, běžná cena je 290 Kč, Cloud 9 Sky Bar & Lounge Hilton připravil drink Extravagant Cannes za 80 Kč, normálně stojí 170 Kč. Těšit se hosté mohou i na speciální kávové koktejly z Café Lounge – například Cascara Iced Tea za 40 Kč, běžně 55 Kč," prozradila tisková mluvčí Grand Bar Dominika Vrkotová.

Těšit se můžete na barmanské show – od ukázek mixologie přes klasické Free Style a Fire show až po dobové prvorepublikové míchání drinků. 

Charisma. Koktejl Roman Uhlíř vytvořil speciálně pro Cloud 9 bar.

Grand Bar Party, pátek 7. října, 19.30 – 02.45 (Praha),
Kde: hotel Mandarin Oriental, Nebovidská 1, Praha 1

Více informací najdete ZDEAutoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat