Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gastronomické speciality i dárky. Začíná diplomatický bazar

Jídlo

  7:00
PRAHA - Již potřinácté se letos bude konat dobročinný trh, který v Praze pořádá asociace partnerů diplomatů v České republice.

Fotografie z diplomatického bazaru v roce 2010 foto: David Beam

Akci známou pod neformálním názvem diplomatický bazar organizátoři přejmenovali na mezinárodní vánoční festival. Na něm budou moci lidé tak jako každoročně koupit rozličné dárky ze všech koutů světa i gastronomické speciality. Tento rok se festival uskuteční 25. listopadu.

Diplomatický bazar

Trh konající se i tento rok v jednom z hotelů v Praze 8 se z původně malé akce postupně rozrostl na velkou benefiční prodejní událost s tombolou, hudbou, zpěvem, přehlídkou národních krojů a řemeslné dovednosti. "Bereme naše účastníky na cestu kolem světa, z níž se nikdo nesmí vrátit s prázdnou. Časným nákupem se vyhnete nákupní horečce," láká asociace k návštěvě.

Veškerý výtěžek z prodeje jde na charitativní účely, informovala novináře manželka rakouského velvyslance Margrit Trauttmansdorffová. Například loni lidé prostřednictvím nákupů dali na 26 charitativních projektů zhruba 3,8 milionu korun. Za posledních sedm let asociace věnovala na charitu 24,3 milionu korun.

"Veškeré naše příspěvky podléhají kontrole, organizace musí předložit účty. Pokud by něco nebylo v pořádku, hrozí, že by musela vrátit peníze zpět," uvedla Trauttmansdorffová. Asociace však podle svých zástupců takový případ dosud neřešila.

Dobročinná aukce

Součástí festivalu je i dobročinná aukce na portálu Aukro.cz. Do ní jak ambasády, tak soukromé společnosti mohou věnovat různé dary. Celková vydražená částka se pak stane součástí výtěžku festivalu. Lidé mohou v aukci usilovat o letenky, koncerty, hokejové dresy, elektrospotřebiče, večeře v restauracích a podobně.

Podporu v minulosti dostaly například organizace Chance 4 Children, Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, nadace Dětský mozek nebo Česká asociace pro psychické zdraví.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat