Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Asijská viagra? Delikátní koňský penis i kozlí pohlavní žlázy

Jídlo

  7:00
PEKING - O koňském penisu šéfkuchař Siao Šan říká, že je tou nejdelikátnější ingrediencí jeho bujónu z pohlavních orgánů, jemuž se v Asii často přikládají účinky afrodisiaka. Píše o tom agentura AFP.
Kůň Převalského. Ilustrační foto.

Kůň Převalského. Ilustrační foto. foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

"Maso i chuť koňského penisu jsou příjemné a je to také dobré pro zdraví," prohlašuje Siao Šan, potomek starého rodu kuchařů.

Penis a varlata z osla, kozla, psa, býka či jelena tvoří ragú, které v přepočtu za 3600 Kč nabízí ve své pekingské restauraci. Ochutnat je tu možno rovněž pohlavní orgány berana, jaka, ale také hada či tuleně. Vystaveny jsou na skleněném podnosu na listech hlávkového salátu.

Jídelníček si oblíbili hlavně podnikatelé a úředníci

Podle vedoucí pracovnice jediného specializovaného čínského řetězce restaurací Kuo-li-čuang je tento nezvyklý jídelníček velmi populární, zejména mezi podnikateli a úředníky. Většinu zákazníků tvoří muži v nejlepších letech, kteří doufají, že se jim díky těmto pokrmům podaří zvýšit sexuální výkonnost.

"Číňané věří, že mohou povzbudit některé části svého těla tím, že budou pojídat příslušný orgán ze zvířete. Konzumace penisů a varlat činí muže silnějším a zaručuje mu bohatý sexuální život," tvrdí Li Jen-č´.

Tyto názory nebyly nikdy vědecky potvrzeny, ale v Asii jsou hojně rozšířené. V Láhauru, ekonomické metropoli Pákistánu, se pojídá takatak, jakési ragú ze srdce, mozku, ledvin a pohlavních žláz kozla a berana.

Genitálie či hadí krev

"Muži to jedí, aby byli v sexu výkonnější," říká kuchař Fahír Haját a přidává do hrnce cibuli, rajčata, okurku, pórek a koriandr. V Indonésii, nejlidnatější muslimské zemi na světě, se ze stejných důvodů popíjí čerstvá hadí krev.

V jakartském starém městě si zákazník za 70 000 rupií (asi 110 Kč) vybere živého hada. Prodavač mu uřízne hlavu a unikající krev zachytává do šálku nebo skleničky. Do nápoje se přidává lžička medu, aby se zmírnila jeho hořkost. Hadí krev údajně povzbuzuje libido, ale také má prý blahodárné účinky při cukrovce a vysokém krevním tlaku.

ČTĚTE TAKÉ:

V Pekingu je sedmačtyřicetiletý podnikatel Wej Ťing-šeng pravidelným zákazníkem testikulární kuchyně. "Velmi dobře to funguje. Od té doby, co se takto stravuji, mi už nepadají vlasy a jsem od rána do večera plný energie. Dříve jsem musel chodit spát před půlnocí, abych byl ve formě. S tím je konec. Po všech stránkách je teď můj život fantastický," ujišťuje.

Jelen vám dá extra sílu

Zvláště oblíbený je jelen, protože je pověstný tím, že má mnoho sexuálních partnerek. "Jeden jelení penis má stejnou sílu jako tři býčí penisy," tvrdí Tu Jüe-mej, nutriční poradkyně restaurantu. Obchází stoly a informuje zákazníky o vlastnostech každého orgánu.

Jakmile si zákazník vybere, vkládá servírka zvolené orgány do polévky z jeleního srdce a do kachního bujónu.

Býčí a kozlí penisy jsou z kouřícího hrnce vyjmuty jako první. Jakou mají chuť? Býčí penis připomíná chutí hovězí maso, ale je poněkud tužší. Kozlí pohlavní orgán je zároveň měkký, gumovitý a lehce vláknitý trochu jako sladké dřevo bez chuti. Oslí penis je fádní, zatímco koňský je tuhý a je tím pádem nejvýraznější ingrediencí pokrmu. Také jelení penis se těžko žvýká, zatímco divoký pes z Ruska je šťavnatý. Varlata jsou naopak měkká, něco mezi tofu a paštikou.

Divoký pes je jediná potravina, kterou pekingský restaurant dováží. Je to také jediné zvíře, které má v penisu kost: tu po odstranění masa nabízejí po jídle zákazníkům v malé červené krabičce.

Autoři: ,