Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bary improvizují. Vymýšlejí prohibiční koktejly

Jídlo

  7:00
PRAHA - Koktejlové bary proslulé svými alkoholickými drinky v době prohibice nezavírají. Zareagovaly na zákaz prodeje lihovin a vymýšlejí „prohibiční menu“. Zákazníky lákají na nezvyklé míchané nápoje ze slabších likérů, piva, vína a ovoce.

Vitríny zejí prázdnotou, barmani vymýšlejí nové koktejly. foto: archiv La Casa de la Havana vieja

Zaměstnanci vyhlášených pražských barů musejí do svých výtvorů používat jen nápoje, které obsahují do 20% alkoholu. Zapojili fantazii a vymýšlejí nové koktejly z portského vína, sherry, cideru nebo saké.

Prohibiční drinky Hamingway baru

Rossi cup (dříve Pimms cup)

Cinzanno Rosso (namísto Pimms No.1), smíchat se Spritem nebo zázvorovou limonádou, podávat na ledu s kousky ovoce, mátou a plátky okurky.

Barman - ilustrační foto.

Prohibited Perfect Martini (dříve Perfect Martini)

Vynechat panáka Ginu, červený a suchý vermut smíchat půl na půl. Do pravého Perfect Martini se přidává pouze po centilitru.

"I v době, kdy se mohlo nalévat cokoliv, jsme připravovali netradiční drinky, které jsme v nabídce neměli, takže pro nás prohibice radikální změnou nebyla. Vymysleli jsme zhruba dvacet koktejlů, ve kterých využíváme čerstvé ovoce, ovocné šťávy, vermuty a ovocné likéry," řekl serveru Lidovky.cz David Andrle z Hemingway baru, který je zařízen v duchu slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye. 

"Hodně vyhrát si může barman s drinky ze šumivého vína. Oblíbená je Mimoza z pomerančové šťávy s perlivým vínem nebo Belliny, které popíjel Ernest Hemigway v Benátkách. V nich se normálně dostáváte pod 20 procent alkoholu," popsal Andrle.

Napínavá doba prohibice

Originální akci vymyslel bar La Casa de la Havana vieja, který je známý pravou kubánskou atmosférou a více než stovkou druhů rumů z celého světa.

Podnik uspořádal akci, při které přiblížil prohibici 30. let minulého století ve Spojených státech. Vývěsní štít baru zakryla plachta s nápisem "Grocery store", tedy "Potraviny" a barmani prodávali "tajné" koktejly v podobě molekulární mixologie, jako je Martini bianco ve formě cukrové vaty.

Prohibiční akce baru La Casa de la Havana vieja

Prohibiční akce baru La Casa de la Havana vieja

"Pro zákazníky jsme také připravili stálé 'prohibiční menu'. Například Melon-mint martini nahradil různé martini drinky z vodky, Caipirinhu jsme proměnili v Guaraninhu," sdělil serveru Lidovky.cz Jakub Dvořák z baru La Casa de la Havana vieja.

ČTĚTE TAKÉ:

Rychlému přizpůsobení prohibici podle majitele baru a kabaretu Tingl Tangl Romana Kotrmana zpočátku bránil jen nedostatek nápojů s obsahem alkoholu pod 20 %. "Většina velkoobchodů zavřela a obchodníci nezvedali ani telefony. Teprve teď se ujasňuje aktuální nabídka. Hned zítra vyzkoušíme, co zákazníci chtějí a úspěšné drinky budeme míchat, dokud prohibice neskončí."

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat