26. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Bistro La Tartellete: koláč po francouzsku

Bistro La Tartellete: koláč po francouzku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bistro La Tartellete: koláč po francouzku | foto: MAFRA

Quiche, slané koláče z křehkého těsta a s bohatou náplní, dala gurmánům Francie, konkrétně její východní a ještě přesněji alsasko-lotrinská část. Těm plzeňským je přináší bistro La Tartelette (koláček) na zdejším náměstí Republiky.

Léta jsem ho míjela bez povšimnutí – navenek se ostatně tváří docela nenápadně. Moje škoda. Pečou tu totiž ty nejlepší slané i sladké koláče široko daleko. K mým favoritům patří třeba ten s brokolicí a sýrem, vybírat ale můžete z opravdu pestré nabídky: lososový, špenátový, s rajčaty a mozzarellou... ale taky tvarohový, s jablky či „koko-čoko“. Soupisky slaných i sladkých koláčů jsou maximálně vyvážené, všechny mají předpisově křehký základ a stojí kolem 30 korun za porci.

ČTĚTE TAKÉ:

V poledne si ke kousku quiche můžete dát i misku superhusté krémové polévky (v nabídce jsou obvykle dvě, v době mé poslední návštěvy to byla cuketová s červenou paprikou a hráškový krém s wasabi; aktuální menu je vždy vyvěšené na tabuli u vchodu, resp. na Facebooku), ale taky sendvič nebo salát. K pití vodovoda, dobrá káva nebo ještě lepší (rozlévané) francouzské víno.

Protože tu hlavně kolem poledne býval opravdu frmol, k přízemnímu bistru před časem přibylo i kavárenštější patro. Na rozdíl od dolní části je sice bez obsluhy, zato se tu z pohodlného křesílka můžete kochat výhledem na největší plzeňské náměstí.

Bistro La Tartelette navštívila Iva Pospíšilová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz