25. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Džekův ranč: hladoví neodejdete

Ideální místo pro milovníky koní a velkých steaků. Na tomhle ranči malou porci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ideální místo pro milovníky koní a velkých steaků. Na tomhle ranči malou porci... | foto: Lumír Tuček

Penzion s restaurací Džekův ranč najdete ve Ždírci nad Doubravou. Podnik funguje zhruba dva roky a nabízí vedle pohostinství i ubytování a jízdu na koni. Utěšené místo pro náhodné zastavení pocestného i pro rodinnou dovolenou milovníků koní; v dosahu je navíc slušná síť cyklostezek a na koupání malebný rybník Řeka s prvorepublikovou takřka funkcionalistickou dřevěnou restaurací jak z filmu Rozmarné léto.

Interiér restaurace tvoří lokál, zařízený jako trochu ospalý obývák, a kuřácká prosklená veranda s výhledem na stáje. Džekova kuchyně se zaměřuje na steaky, ve všední den tu nabízejí i polední menu v ceně 60 Kč. Ze specialit kuchaře jsme zkusili Rančerskou baštu z vepřového masa, cibule, pórku, žampionů a fazolí v chilli omáčce (119 Kč), z vepřových steaků smaženou krkovici (89 Kč).

Nabídku hovězích steaků najdete na samostatném stojánku na stole: Licca steak z pupku australského býka (300 g – 249 Kč) s brusinkovou omáčkou, bramboráčky a zelenými fazolkami na slanině prokázal, že zdejšímu kuchaři ke steakovému mistrovství ještě kousek schází. Jinak jídlo zaujme spíš velikostí porcí než chuťovou vytříbeností.

Pivo zde mají nefiltrované kvasnicové z vlastního minipivovaru s názvem Naše pivo, při naší návštěvě byla jedenáctka v mnohem lepší formě než třináctka. Vína zde rozlévají moravská.

Lumír Tuček