Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fast food po česku. Svíčkovou, guláš i knedlovepřozelo si můžete vzít do ruky

Jídlo

  6:00
PRAHA - Společnost Goldens vytvořila ve spolupráci s nizozemskou pekárnu Dutch Bakery kombinaci tradiční české kuchyně a rychlého občerstvení - knedlík do ruky. Redakce serveru Lidovky.cz ochutnala variantu s gulášem.

Knedlík do ruky s gulášem. foto: Goldens

Výrobci pravděpodobně chtěli vytvořit alternativu k hamburgerům a podobným pokrmům fastfoodového typu. Knedlík ve formě bulky, o něco tvrdší než jeho původní verze, vyplňuje nepříliš štědré množství omáčky. Náš guláš chutnal standardně a připomínal běžné jídlo z kantýny či restaurace.

Sporná je ovšem otázka, zda se knedlík skutečně dá jíst v ruce - samotný proces konzumace sice žádné problémy nepředstavuje, produkt se ale musí po zakoupení minutu ohřívat v mikrovlnce, což jednak znemožňuje jíst jej rovnou „na ulici“ jako párek v rohlíku či zmíněný hamburger, jednak to také znamená, že je poměrně dost horký.

Knedlík do ruky ochutnali redaktoři serveru Lidovky.cz.

Přesto nebyl tento experiment pro redakci zklamáním. Knedlík do ruky je pozoruhodná kuriozita, kterou pro ukojení zvědavosti doporučujeme vyzkoušet. Nejspíš se sice nestane pravidelnou součástí vašeho jídelníčku, ale rozhodně si s ním užijete nevšední zážitek.

Knedlíky do ruky, určené speciálně pro Českou republiku, peče pobočka Dutch Bakery v Alkmaaru. Vyrábějí se ve třech variantách - s gulášem, se svíčkovou a jako „knedlo-vepřo-zelo“. Jedna stodvacetigramová porce, kterou pořídíte zhruba za 30 korun, obsahuje kolem tisíce kalorií.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat