Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fast food po česku. Svíčkovou, guláš i knedlovepřozelo si můžete vzít do ruky

Jídlo

  6:00
PRAHA - Společnost Goldens vytvořila ve spolupráci s nizozemskou pekárnu Dutch Bakery kombinaci tradiční české kuchyně a rychlého občerstvení - knedlík do ruky. Redakce serveru Lidovky.cz ochutnala variantu s gulášem.

Knedlík do ruky s gulášem. foto: Goldens

Výrobci pravděpodobně chtěli vytvořit alternativu k hamburgerům a podobným pokrmům fastfoodového typu. Knedlík ve formě bulky, o něco tvrdší než jeho původní verze, vyplňuje nepříliš štědré množství omáčky. Náš guláš chutnal standardně a připomínal běžné jídlo z kantýny či restaurace.

Sporná je ovšem otázka, zda se knedlík skutečně dá jíst v ruce - samotný proces konzumace sice žádné problémy nepředstavuje, produkt se ale musí po zakoupení minutu ohřívat v mikrovlnce, což jednak znemožňuje jíst jej rovnou „na ulici“ jako párek v rohlíku či zmíněný hamburger, jednak to také znamená, že je poměrně dost horký.

Knedlík do ruky ochutnali redaktoři serveru Lidovky.cz.

Přesto nebyl tento experiment pro redakci zklamáním. Knedlík do ruky je pozoruhodná kuriozita, kterou pro ukojení zvědavosti doporučujeme vyzkoušet. Nejspíš se sice nestane pravidelnou součástí vašeho jídelníčku, ale rozhodně si s ním užijete nevšední zážitek.

Knedlíky do ruky, určené speciálně pro Českou republiku, peče pobočka Dutch Bakery v Alkmaaru. Vyrábějí se ve třech variantách - s gulášem, se svíčkovou a jako „knedlo-vepřo-zelo“. Jedna stodvacetigramová porce, kterou pořídíte zhruba za 30 korun, obsahuje kolem tisíce kalorií.

Autor:

Mohlo by vás zajímat