26. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Gastro tipy: první burčák a skvělý tatarák

Burčák - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burčák - ilustrační foto | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Prázdniny pomalu končí a hrozny na vinicích dozrávají. Na Moravě můžete již tento víkend ochutnat první burčák, neboli mladé kvasící víno. Obsahuje vitamin B a podporuje trávení. Konají se ale i jiné gastronomické akce, tady je několik tipů:

Soutěž v míchání tataráku
27. 8., Angus Steak House, Soběsuky 9, Nepomuk, www.angus-farm.cz

Co nejdříve si zajistěte vstupenky či přihlášku na regionální kvalifikační kolo soutěže v míchání tataráku na 1. mistrovství ČR a vychutnejte si různé tataráky z prvotřídního hovězího.

Festival plzeňského piva
26. – 28. 8., Plzeň, www.pilsnerfest.cz

Tři dny plné muziky (známé kapely i vítězové Prazdroje talentů) a tradičního českého piva ozvláštní speciální prohlídky (trasa Gambrinus, Pilsner Urquell, podzemí a muzeum) a místní lahůdky, vstup na festival je zdarma, prohlídky za 50 Kč.

Burčákobraní
27. 8., od 14 hodin, Olbramovice - Farská zahrada, www.wineofczechrepublic.cz

Přijďte ochutnat první letošní burčák. Mladé víno se bude rozlévat ve Farské zahradě v Olbramovicích. K poslechu bude hrát cimbálová muzika. Přichystáno je i občerstvení.

Víno i burčák se bude v sobotu 27. 8. pít v Sklepních uličkách v Mikulčicích. V průběhu celé akce bude vyhrávat cimbálová muzika a country kapela putující po sklepech. Více informací ZDE

Řecký letní den
27. 8., od 10 do 22 hodin, Hrad Veveří, Brno, www.veveri.cz

Přijďte ochutnat řecké lahůdky na hrad Veveří. Bude se nejen hodovat, ale i tančit. Hrát bude řecká hudba a na své si přijdou i děti, pro které pořadatelé nachystali spoustu her.

Menu s růžovými víny
do 31. 8., restaurace Bellevue, Smetanovo nábř. 18, Praha 1, www.bellevuerestaurant.cz

Pět chodů, pět různých rosé – těžší ze Španělska, lehčí a rozmanité z Francie – spolu harmonicky ladí. Můžete ochutnat všech pět pokrmů degustačně, nebo každý zvlášť.

Lidovky.cz