28. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Gordon Ramsay si v květnu otevře další steakhouse v americkém Atlantic City

Gordon Ramsay | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gordon Ramsay | foto: Lidové noviny

ATLANTIC CITY Britský šéfkuchař Gordon Ramsay otevře v květnu steakhouse v kasinu společnosti Harrah’s v americkém Atlantic City. Bude to jeho druhý podnik v tomto městě, od roku 2015 provozuje hospůdku v tamním kasinu Caesars.

První hosté v restauraci Gordon Ramsay Steak zasednou o svátečním víkendu před Dnem obětí války, kterým v USA vždy poslední květnové pondělí začíná letní sezóna.

První provozovnu Gordon Ramsay Steak otevřel britský šéfkuchař v roce 2012 v Las Vegas. Po celém světě provozuje 33 restaurací. V Praze otevřel v listopadu 2007 podnik Maze Prague, ale po roce a čtvrt ho zavřel se zdůvodněním, že nesplnil finanční očekávání.

První Skot se třemi michelinskými hvězdami

Hvězda pořadů jako Pekelná kuchyně se narodila 8. listopadu 1966 ve Skotsku, ve městě Johnstone. Gordon Ramsay v šestnácti opustil domov, kde žil s otcem alkoholikem, a snažil se prosadit v profesionálním fotbale. Zranil si však koleno, učení mu moc nešlo a tak se dal na hotelovou školu.

V roce 1993 se stal šéfkuchařem v londýnské restauraci Aubergine a o tři roky později získal první michelinskou hvězdu. V roce 1998 si otevřel vlastní restaurant se svým jménem, kde v roce 2001 získal třetí michelinskou hvězdu a stal se prvním Skotem s takovým skóre.

ČTK