27. září 2015 6:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Italští cukráři budou péct největší koláč světa

Italští pekaři a cukráři se na milánském festivalu řemesel pokusí upéct největší koláč.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italští pekaři a cukráři se na milánském festivalu řemesel pokusí upéct největší koláč. | foto: Shutterstock

ŘÍM Italští pekaři a cukráři se na milánském festivalu řemesel pokusí upéct největší koláč. Po čtyři dny ho bude péct a zdobit 300 lidí. Výsledek jejich úsilí má mít podobu Itálie včetně jejích ostrovů, hor a jezer. Festival se koná v Miláně od 1. do 4. října a k jeho sponzorům patří italský svaz návrhářů pečiva a také dekoratérská firma Cake&Cake.

Výsledný koláč má vážit víc než tunu a po dokončení bude rozporcován na 12 tisíckousků a rozdán návštěvníkům.

Předseda svazu návrhářů pečiva Surelis Vazquez řekl, že pokus o upečení největšího koláče má připoutat pozornost k profesi dekoratérů pečiva. „Z toho, co bylo před několika lety ještě pouhým koníčkem, se stala skutečná profese. Podařilo se nám ji dostat mezi obory nezařazené do sdružení,“ řekl.

V Miláně bude akci přítomen soudce Lorenzo Veltri, který rozhodne o tom, zda bude italský koláč zařazen do Guinnessovy knihy rekordů.

ČTK