Středa 23. září 2020svátek má Berta 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Sýrové kuličky a dobrá věc. The Bistro vybírá peníze pro Potravinovou banku

Sýrové kuličky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sýrové kuličky | foto: PG Foodies

The Bistro spojilo své síly s foodblogery Gábinou a Petrem Ogurčákovými z PG Foodies, a to proto, aby společně mohli udělat něco pro ty, kteří rozhodně nemají na to chodit do restaurací. Přišli s nápadem podpořit Potravinovou banku Praha a vymysleli pokrm, který se bude v bistru podávat během celého května.

Výtěžek přispěje k přiblížení snu Potravinové banky mít nový automobil, kterým budou moci svážet potraviny po expiraci z restaurací, obchodů a naopak dovážet potřebným.

Není nic lehčího, než dobrým jídlem přispět z zužitkování surovin na hranici spotřeby. To si přesně řekli foodblogeři a manželé Ogurčákovi z PG Foodies. Pro The Bistro proto vymysleli sýrové kuličky v různých variacích pod jménem PG Labneh Balls. Z každé prodané porce jdou peníze právě na nové auto pro Potravinovou banku. 

„Přišlo nám to jako skvělá příležitost, jak blogerský a influencerský svět může svůj menší nebo větší vliv využít k faktickému zlepšení reálného světa kolem nás. Jablko nepadlo daleko od stromu a zůstali jsme u jídla. Rozhodli jsme, že se pokusíme výtěžkem z téhle akce pomoci Potravinové Bance v jejich sbírce na dodávku, kterou nutně potřebují. A doufáme, že přispějeme k otevření tématu plýtvání potravin, problémů který se právě Potravinová Banka snaží řešit,“ říkají manželé  Ogurčákovi. 

Potravinová banka

Potravinová banka Praha shromažďuje zdarma potraviny, skladuje a rozděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Jejich činnost se zdá z pohledu majetného nepotřebná, bohužel realita je jiná. Konečně organizace, která surovinově přemýšlí.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!