Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Jak peče Praha ukáže vánoční kulinářská soutěž

Vánoční cukroví - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční cukroví - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Jak peče Praha. Tak se jmenuje vánoční kulinářská soutěž, kterou pořádá Pražská informační služba. Do soutěže se může přihlásit každý, kdo do 14. listopadu pošle svůj recept na vánoční cukroví, perníčky či pečivo.

"Věhlas vánočního cukroví, které je unikátní součástí českých Vánoc, přesahuje daleko za hranice České republiky. Soutěží Jak peče Praha chceme tuto proslulou tradici podpořit a napomoci tak gastronomii a cestovnímu ruchu v naší metropoli," řekla Lucie Ramnebornová, ředitelka Pražské informační služby.

Pečení cukroví - ilustrační foto.

Odborným garantem soutěže je přední česká cukrářka Mirka van Gils Slavíková, majitelka francouzského profesionálního titulu Professeur en sucre d´Art, která v uplynulých letech mimo jiné připravovala delikátní dezerty pro oficiální zahraniční návštěvy, například pro Condoleezu Riceovou, Angelu Merkelovou či Roberta Fica.

"Mým hlavním směrem je výchova laické veřejnosti a mladých odborníků, a protože opravdu miluji vánoční svátky, rozhodla jsem se podpořit tento projekt," vysvětlila Mirka van Gils Slavíková.

Kam recepty zasílat?

Zájemci mohou své recepty na vánoční cukroví, perníčky či pečivo vkládat do elektronického formuláře na stránkách www.jakpecepraha.cz, zasílat e-mailem na adresu recepty@pis.cz nebo je osobně přinést sepsané na adresu PIS či do Turistických informačních center PIS.


Za asistence cukrářské specialistky budou tipy došlé do 14. listopadu odborně posuzovány a také zveřejněny na soutěžním webu. Mirka van Gils Slavíková rovněž vybere deset nejzajímavějších, z nichž veřejnost internetovým hlasováním vybere vítěze. První cenou soutěže je osobní automobil Ford Ka.

Finálové recepty budou moci návštěvníci Prahy ochutnat v Turistickém informačním centru ve Staroměstské radnici a vítězný recept na vánočních trzích na Staroměstském náměstí, ale i v předních pražských kavárnách a restauracích, které budou zveřejněny na soutěžním webu. Deset nejúspěšnějších receptů se stane předlohou připravované česko-anglické kuchařky Jak peče Praha.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...