Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kam na drink? Podívejte se, jak vypadají tři nejlepší bary

Jídlo

  10:24
PRAHA - Chystáte se večer na koktejl? Poradíme vám, do kterého podniku zamířit. Tady jsou tři nejlepší coctail bary podle soutěže Czech Bar Awards 2010: pražský Hemingway Bar, Bugsy`s Bar a Žlutá Ponorka v Českých Budějovicích.

Bar Žlutá Ponorka v Českých Budějovicích.

Hemingway Bar

Hemingway Bar
Název baru je inspirováný Ernestem Hemingwayem, známým spisovatelem a milovníkem dobrého pití, který proslavil nejeden koktejl - dodnes se po světě připravují koktejly nesoucí jeho jméno, například Hemingway Daiquiri. V tomto podniku vám jej připraví za 105 korun. Hemingway bar se věnuje všem oblíbeným destilátům spisovatele: Absinthu, Rumům a Champagne. A nabídka  je veliká.Bar nabízí více než 200 druhů rumů. V rámci servisu si můžete například objědnat "tasting experience", což je několik dvoucentilitrových vzorků rumů s kouskem čokolády, ořechy a sušeným ovocem. Podle toho poznáte, jaký rum je pro vás nejlepší. To vše si vychutnáte v příjemném prostředí koloniálního stylu.

Bugsy`s Bar.

Čtěte také:


Bugsy`s Bar
Známý pražský bar slaví v těchto dnech své patnácté narozeniny. Českému publiku jako jeden z prvních představil koktejl Mojito. Hned rok po otevření ho časopis Newsweek zařadil mezi nejlepší bary světa. A světovou úroveň si drží dodnes. Vybrat si můžete ze 100 druhů šampaňského vína. Bar nabízí i široký výběr destilátů především sladové whisky a exkluzivní rumy. K dobrému drinku můžete ochutnat i speciality místní kuchyně, jako sushi, foie gras s fenyklem a jablečným puree.

Bar Žlutá Ponorka

Žlutá Ponorka
Tento moderní bar s netradičním interiéru otevřel v roce 2000 v Českých Budějovicích. Za tu dobu získal řadu ocenění. Můžete zde vidět létat vzduchem zapálené láhve, šejkry a kostky ledu. Vše v rukách profesionálních barmanů. Ti nabízí více než 250 druhů koktejlů a výběr toho nejlepšího alkoholu od whisky přes prvotřídní rumy, koňaky, vína a šampaňské. Za výhodnou cenu tu můžete ochutnat koktejl měsíce. Tím je nyní narůžovělý Bramble, který vám připraví za 69,- korun. Příjemnou atmosféru v baru dokresluje dobrá muzika - k Žluté Ponorce neodmyslitelně patří oblíbené večírky a tématické párty.

Anketa

Který bar je podle vás nejlepší?

Hemingway Bar 63
Bugsy`s Bar 36
Žlutá Ponorka 44
Barborská Cocktail bar 23
La Bodeguita del Medio 23
Tretter’s Bar 56


Mezi šesti nominovanými coctail bary se ještě objevily tyto podniky:
Barborská Cocktail bar v Kutné Hoře
La Bodeguita del Medio v Praze
Pražský Tretter’s Bar


Jak se hodnotilo?
V každé kategorii Czech Bar Awards 2010 byla zastoupena

Czech Bar Awards 2010

Nejlepším café barem se stala malostranská kavárna Cafe Lounge, v kategorii nejlepšího design baru vyhrál podnik Siddharta Café, nejlepším hotelovým barem je Cloud 9 v Hiltonu a nejlepším klubem se stal smíchovský Phenomen.

Soutěž pořádá časopis Barlife ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Další informace jsou na internetových stránkách www.barawards.cz.

zařízení, která zvítězila v hlasování veřejnosti a podniky nominované gastronomickými odborníky. Veřejnost hlasovala prostřednictvím sms zprav a internetu. Své hodnocení zaslalo více než 6500 hodnotitelů. O vítězích pak rozhodla v tajném hlasování porota.

Soutěž navazuje na světové klání Bar Awards. Mezi členy poroty byli zástupci časopisu Barlife, České barmanské asociace, Asociace hotelů a restaurací a Coffee Asociation CR.

Podobně jako inspektoři proslulého gastronomického podniku Michelin hodnotili porotci kvalitu servisu i nápojů inkognito. Důležitým hlediskem byla kvalita nápojů a potravin a jejich úprava. Roli hrála mimo jiné rychlost obsluhy a její chování k zákazníkům. Velký důraz je kladen na čistotu podniku a přihlíží se také k celkové atmosféře.

Autoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat