Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
5. května 2015 6:38 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Umí vařit i v Brně? Kam na oběd, kávu či pivo, radí Kateřina Tučková

Spisovatelka Kateřina Tučková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatelka Kateřina Tučková. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Kde se najíst v Liberci, Brně, či Ostravě? Jaké podniky stojí za návštěvu a proč? Server Lidovky.cz spouští nový seriál, ve kterém se o své zkušenosti a tipy podělí známé osobnosti. Hledáte dobrou restauraci v moravské metropoli? Zkuste tipy spisovatelky Kateřiny Tučkové.

Špičková gastronomie se pomalu ale jistě začíná zabydlovat i v menších českých městech. Šéfkuchaři se nebojí otevírat restaurace v regionech, a tak vznikají příjemná bistra, dobré restaurace a podniky s jedinečnou atmosférou.

Spisovatelka Kateřina Tučková, která se v Brně narodila, se podělila o své zkušenosti a gastronomické zážitky a vytipovala tři podniky, které byste neměli při návštěvě Brna minout. Nabídku servíruje přesně v duchu - dobrý oběd, dobrá káva a nakonec pivo pro labužníky: „V Brně nejradši chodím do bistra Soul na Jezuitské ulici, kde mají výbornou nabídku salátů a jiných lehčích jídel z potravin od lokálních pěstitelů a k objednávce dávají automaticky stolní vodu. Na lahvovanou jsem poslední dobou alergická, platit 35 korun za 0,25 l mi drásá nervy,“ říká Tučková. 

Soul bistro v Brně
Soul bistro v Brně

„Na kávu bych pak zašla na zahrádku do kavárny Podnebí. Večer na pivo do podniku Na stojáka, Jakubské náměstí má díky této hospodě nezaměnitelnou atmosféru a proměnná nabídka malých pivovarů uspokojí i labužníky,“ dodává Tučková. 

Kateřina Tučková

Prozaička Kateřina Tučková se narodila v Brně. Vystudovala dějiny umění a český jazyk a literaturu.  Vydala novelu Montespaniáda (2006), za román Vyhnání Gerty Schnirch (2009) získala čtenářskou cenu Magnesia Litera. Do povědomí širší veřejnosti se dostala díky románu Žítkovské bohyně.

apeAlena Pecháčková
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Desítka nebo dvanáctka? Výčepní nebo ležák? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

Desítka nebo dvanáctka? Výčepní nebo ležák? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Desítka nebo dvanáctka? Výčepní nebo ležák? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...