3. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Kopyto: místo kytar tu koncertují vařečky

Kopyto: místo kytar tu koncertují vařečky  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kopyto: místo kytar tu koncertují vařečky | foto: MAFRA- Tomáš Krist

Restaurant Kopyto najdete v Praze na Žižkově v Bořivojově 116 na místě bývalého rockového klubu stejného jména. Během více než dvouleté existence si restaurace drží úroveň moderního gastronomického podniku s vyváženou kvalitou v jídelním i nápojovém lístku.

Interiér skýtá dostatečně velké prostory jak pro nekuřáckou, tak pro oddělenou kuřáckou část. Dominuje tu tmavočervená malba stěn s černým tupováním v kombinaci se světlým, dřevem a režným zdivem. Prostor vedle výčepu zdobí krásné tanky na pivo. 

Polední jídelní lístek nabízí hotová jídla včetně vegetariánských a minutky v ceně 85-145 Kč. Večerní jídelní lístek je rozsáhlejší a potvrzuje orientaci na českou kuchyni s mezinárodními prvky. Za zmínku stojí možnost studentských a klubových slev.

ČTĚTE TAKÉ:

Z testovaných jídel nejvíce zaujal zdařilý předkrm: grilované cuketové balíčky s anglickou slaninou a sýrem, podávané na lůžku z rukolového salátu (85 Kč). Důraz podniku na čerstvé (a mnohdy i vlastní) suroviny potvrdil i filet ze sumce na koriandru s pečenými červenými bramborami (145 Kč) a flank steak na grilu s bramborovou kaší, hruškovo-celerovou omáčkou a redukcí z brandy (145 Kč).

Pivo se zde čepuje z tanků, v nabídce je šest druhů z pivovaru Lobkowicz, k tomu několik druhů lahvových speciálů včetně radlerů. Víno tu nabízejí sudové i lahvové z moravského vinařství Livi Dubňany.
S KÝM: na oběd s kolegy z práce, o víkendu na oběd s rodinou, na večeři s partnerem nebo s vlivným úředníkem z radnice

Restaurant Kopyto navštívil Lumír Tuček