14. února 2015 6:33 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Kouzlo první republiky. Kavárna Platýz v novém

Nový interiér je dílem filmového architekta Jana Vlčka a je inspirován... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový interiér je dílem filmového architekta Jana Vlčka a je inspirován... | foto: Café Platýz

Lampy, zrcadla i čalounění. Oblíbená pražská kavárna Café Platýz prošla po dvanácti letech rozsáhlou rekonstrukcí. Nový interiér je dílem filmového architekta Jana Vlčka a je inspirován tradičními prvorepublikovými kavárnami.

Proměnou ale neprošel jen interiér, nová je také kuchyně a tým kuchařů. S „prvorepublikovým“ stylem ladí nabídka jídel, kterou pro kavárnu sestavil a receptury připravil kuchař Jaroslav Sapík. 

„Do prostoru historického paláce Platýz by se jiná než „prvorepubliková“ kavárna ani nehodila. První republika měla své kouzlo, noblesu, eleganci, která se mi vždycky moc líbila,“ říká Zuzana Donutilová, majitelka podniku. Vkusný interiér, inspirativní atmosféra a úslužný personál. Platýz tak vrací zašlý lesk fenoménu kaváren, který se v Praze zrodil v časech první republiky. 

Nový interiér je dílem filmového architekta Jana Vlčka a je inspirován...
Nový interiér dílem filmového architekta Jana Vlčka a je inspirován tradičními...
Nový interiér je dílem filmového architekta Jana Vlčka a je inspirován...
Lampy, zrcadla i čalounění. Oblíbená pražská kavárna Café Platýz prošla po...

apeAlena Pecháčková