7. července 2013 7:30 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Létající kuřata a tančící roboti jsou tahákem bangkockých restaurací

Kuře je nabito do katapultu a vymrštěno do jídelního sálu, kde ho na bodec, který drží v ústech, zachytí číšník balancující na cirkusové jednokolce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuře je nabito do katapultu a vymrštěno do jídelního sálu, kde ho na bodec, který drží v ústech, zachytí číšník balancující na cirkusové jednokolce. | foto: Facebook Ka Tron Restaurant

BANGKOK Jak může kuře létat? To je jednoduché, stačí ho nabít do katapultu a vystřelit, tak jak to dělají v jedné z restaurací v thajském hlavním městě Bangkoku. V nich totiž není žádný nápad příliš šílený, pokud pomůže přilákat zákazníky - od tančících robotů až po výzdobu z prezervativů, napsala agentura AFP.

Na předměstí thajské metropole je restaurace Ka Tron známá svými smaženými kuřaty - tedy ne jejich výjimečnou chutí, ale způsobem, jakým jsou strávníkům servírována. Kuře je nabito do katapultu a vymrštěno do jídelního sálu, kde ho na bodec, který drží v ústech, zachytí číšník balancující na cirkusové jednokolce.

"Je to jiné, než normální způsob, ale ten náš je lepší!" tvrdí číšníci v restauraci. Jisté procento neúspěchů je nevyhnutelné, ale majitel podniku tvrdí, že ztráty jsou minimální. "Děláme to už 26 let a vystřelili jsme možná statisíce kuřat. Na zem nám jich spadlo maximálně několik set," řekl AFP Nattaset Rattanapipob.

Jak v tvrdé konkurenci získat zákazníky

O něco klidnější nálada je v japonské restauraci Hadžime. Dva velcí roboti tu zpoza skleněné přepážky obsluhují zákazníky, a jídlo jim podávají na podnosech, které svírají v kovových pažích. A pokud se strávníci nudí, pobaví je tancem, který imituje Lady Gaga nebo slavný Gangnam style.

Jak může kuře létat? To je jednoduché, stačí ho nabít do katapultu a vystřelit, tak jak to dělají v jedné z restaurací v thajském hlavním městě Bangkoku.

Ve dvanáctimilionovém městě, kde je bezpočet restaurací, se musí podniky snažit přijít s něčím novým a neotřelým, aby v tvrdé konkurenci nalákaly zákazníky. Například tak, jak to dělá podnik nazvaný Cabbages and condoms (zelí a kondomy).

Restaurace se rozhodla zapojit do boje nejen za lepší gastronomii, ale také proti AIDS, a to se značnou dávkou smyslu pro humor. Proto nabízí thajskou kuchyni, intimní atmosféru ve stínu obřího banyánu - a soch oblečených výhradně do prezervativů. A servírky k jídlům přidávají i profylaktické prostředky, které mohou přijít vhod v některé z bangkockých čtvrtí červených luceren.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Advantage Consulting, s.r.o.
LOGISTIK S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč