28. července 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Londýnská olympiáda má jako první v historii vlastní vína

Víno - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Víno - ilustrační foto | foto: Shutterstock

LONDÝN Olympiáda v Londýně má primát v docela jiné oblasti, než je sport. Je první v novodobé historii her, která má svá vlastní "olympijská" vína, napsal list The Wall Street Journal.

Britský prodejce vína Bibendum, který dostal od Mezinárodního olympijského výboru (MOV) úkol vytvořit zakázkové olympijské víno, uvedl, že cílem bylo vyprodukovat tři vína "spojující olympijské ideály, nabídnout zákazníkům něco nového a zároveň v nich udržet nízký obsah alkoholu a podporovat tak zodpovědné pití".

Těmi třemi víny se nakonec stalo bílé Chenin Blanc ze Stellenbosche v Jižní Africe; růžové rovněž z Jižní Afriky namíchané z odrůd Pinotage, Shiraz a Merlot; a červené z Brazílie namíchané z odrůd Shiraz, Tempranillo a Gamay.

Celkem 645 tisíc litrů těchto olympijských vín bude v prodeji v Olympijském parku a na dalších místech konání her. Vypít je ale mohou kupci pouze mimo prostory olympijských sportovišť, připomíná The Wall Street Journal.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.