1. listopadu 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Poslední jídlo vrahů. Japonská restaurace nabízela menu vězňů odsouzených k smrti

Hamburger. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamburger. Ilustrační foto | foto: Shutterstock

Tokijská restaurace Ningen nabízela v rámci speciálního menu poměrně morbidní jídla. Název restaurace znamená v překladu „lidská restaurace“. Otevřena byla tento měsíc pouze na omezenou dobu v tokijské části nazývané „red light district“, která je přímo přeplněna bary, nočními kluby a dalšími podniky poskytujícími zejména sexuální služby.

V restauraci si mohli hosté objednat jídla, která si vyžádali známí odsouzení zločinci těsně před vykonáním trestu smrti. Mezi ně patří například dvojnásobný vrah Gary Mark Gilmore, který si přál hamburger s pečeným bramborem, natvrdo uvařeným vejcem a třemi panáky whisky Jack Daniel’s. 

Dále je zmiňována Judy Buonoano, přezdívaná „Černá vdova“, která povečeřela vařený chřest s brokolicí, rajčaty a jahodami. Dalším jídlem, které se objevilo na jídelním lístku této restaurace je kyblík smaženého kuřete, smažené hranolky, půl kila jahod a smažené krevety.

Restaurace Ningen však měla otevřeno pouze omezenou dobu, neboť šlo o součást většího projektu umělecké skupiny Chim-Pom art collective, v rámci kterého se rovněž koná výstava uměleckých děl rakouského avantgardního umělce Hermanna Nitsche a dále různá představení místních umělců. Ačkoli byl tento podnik otevřen pouze dva týdny, obdržel od návštěvníků nespočet pozitivních recenzí. 

apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!