Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Meruňkový král spořádal za 20 minut 69 knedlíků

Meruňkové knedlíky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Meruňkové knedlíky | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

MIROSLAV Titul Meruňkového krále v sobotu získal v Miroslavi na Znojemsku Kamil Hamerský. Za pouhých 20 minut jich spořádal 69 a porazil tak na celé čáře ve známé soutěži jedlíků svých 11 soků. Klání je součástí oslav sklizně meruněk - meruňkobraní, jež se v Miroslavi konalo potřiadvacáté. Řekl to místostarosta Roman Volf.

"Letos byla úroda meruněk mizerná. Naštěstí jsme si přeci jen vystačili s našimi moravskými, nemuseli jsme je vozit odjinud. Celkem jsme pro klání připravili 1200 knedlíků," uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

Hamerský je zkušený přeborník z jedlických soutěží. Se svým heslem "nechutnat, jíst po malých soustech a poctivě zapíjet vodou" získal již vítězství v pojídaní švestkových i houskových knedlíků, šišek s mákem, maxikoblih a maxibaget. Jeho největším rekordem je snězení 149 švestkových knedlíků na posezení.

V sobotním klání to měl tento jedlický přeborník z Víru na Žďársku složitější, protože jedním z jeho protivníků byl i jeho otec Stanislav. Ten snědl ale o 15 knedlíků méně, což mu vyneslo třetí místo. Na druhém skončil Jaromír Rafaj ze Zlína.

Klání jedlíků je jen jednou z mnoha akcí Miroslavského meruňkobraní. K oblíbeným patří i košt meruňkovice. Příchozí mohli dnes ochutnat 69 vzorků. Zatímco majitel nejlepší z nich si z akce odnesl opici - tedy batoh, který ji připomíná, vítěz soutěže jedlíků dostal od pořadatelů skleněnou pecku.

Přestože se v sobotu v Miroslavi plesalo nad sklizní meruněk, ta letošní byla velmi špatná. Úrodu totiž zničily jarní mrazíky.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...