Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na nejlepší guláš do Valašského Meziříčí

Jídlo

  7:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na 30 druhů guláše provoní v polovině července Valašské Meziříčí. Kromě klasických hovězích, zvěřinových, vepřových či vegetariánských gulášů na jídelníčku Gulášfestu budou také novinky, které si ale kuchaři prozatím nechávají pro sebe.

Protože si mnoho lidí nedovede představit guláš bez zlatavého moku, pořadatelé slibují pět značek piva, sdělila mluvčí tamní radnice Vendula Králová. Letošní třídenní Gulášfest odstartuje ve čtvrtek 14. července na fotbalovém stadionu ve Valašském Meziříčí.

30 nejžádanějších gulášů
"Vloni jsme připravili 33 druhů gulášů, dva roky zpátky dokonce 38 druhů. Nejde nám však o počet, ale o kvalitu gulášů. Proto jsme i pro letošní ročník vytvořili seznam těch nejžádanějších, včetně nějakých novinek. A vyšel nám zaokrouhlený počet 30," řekl Emil Nečas z pořadatelské firmy.

O zábavu se postará více než 20 českých i slovenských kapel. Zřejmě největšími taháky budou ve čtvrtek skupiny Deep Purple revival nebo Premiér. V pátek to na pódiu rozjedou zpěváci Aleš Brichta a Michal Hrůza se svými kapelami. Poslední festivalový den bude ve večerních hodinách patřit kapelám Metalinda a UDG. "Necháváme však prostor také meziříčským skupinám," konstatoval Nečas.

Aleš Brichta

Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o adrenalin v podobě lunaparku, ani o již tradiční dvě soutěže. V pátek v 18:00 bude vyhlášena soutěž o největšího jedlíka guláše. "Uvidíme, zda bude překonán rekord z roku 2008, kdy soutěžící za pět minut spořádal úctyhodných pět porcí guláše," poznamenal Nečas. V sobotu pak bude odborná porota hledat ten nejlepší valašskomeziříčský guláš.

Vstupné na akci činí 50 korun, vstupenka platí po všechny tři dny. Loni na Gulášfest dorazilo přes 20.000 lidí.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.

Mohlo by vás zajímat