9. února 2011 12:30 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nejen svatební dorty. Cukrárna v Záhřebu peče i ty rozvodové

Rozvodový dort z cukrárny La Dolce Vita | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozvodový dort z cukrárny La Dolce Vita | foto: Shutterstock

Záhřebská cukrárna pomáhá lidem osladit si hořké momenty rozvodového řízení. Na "oslavy" manželské odluky nabízí speciální dorty. A je o ně překvapivě zájem.

Podnik La Dolce Vita vydělává na současném trendu, kdy stále více mladých párů upřednostňuje rozvod v podobě večírku než v pochmurné atmosféře, řekla majitelka Tatjana Rebecová zpravodajskému serveru Croatian Times.

"Statistiky říkají, že každé třetí manželství se rozpadne. To je realita a nikdo by neměl spojovat rozvody s hádkami. Je mnohem příjemnější spojit je s dortem," řekla Rebecová.

Nejdříve začala rozvodové dorty péct z legrace, ale obchody se rozhýbaly poté co produkt představila na místním svatebním veletrhu. Jednu zakázku obdržela dokonce z Vídně.

V její nabídce je například dort pro stovku lidí za 175 eur (asi 4230 korun), ale většina zákazníků požaduje sladkosti na oslavy pro dvacet až osmdesát hostů.

Již samotné pečení je podle Rebecové zábava. "Někteří chtějí dort s domem rozseknutým napůl, další chtějí postel, ženu křičící 'nedávejte mu psa, nekrmil by ho, dejte ho mně'," řekla s tím, že kdo se rozvádí dortem, rozvádí se přátelsky a vtipným způsobem.

ČTK, Lidovky.cz