Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejlepší kavárnou je Café Louvre. Jaké další podniky bodovaly?

Jídlo

  12:02
Přemýšlíte, kam zajít na kávu? Nejlepší volbou je pražský podnik Café Louvre, který získal v soutěži Czech Bar Awards 2012 nejvyšší hodnocení. Na drink byste pak měli zamířit do Hemingway baru, který zabodoval jako nejlepší koktejlový bar.

Druhé místo v anketě Czech Bar Awards 2010 - Cafe Louvre.

V pražské Novoměstské radnici byly v pondělí večer předány prestižní gastronomické ceny Czech Bar Awards 2012 šesti nejlepším podnikům Česka. V soutěži získaly nejvyšší ocenění samé pražské podniky.

Tady jsou vítězové:

Nejlepší podniky:

Nejlepší Café bar/Kavárna
Café Louvre, Národní 22, Praha 1

Nejlepší Koktejlový bar
Hemingway bar, Karoliny Světlé 26, Praha 1

Hemingway Bar.

Nejlepší Hotelový bar
Black Angel's/U Prince, Staroměstské náměstí 460/29, Praha 1

Nejlepší Design bar
Oblaca/Žižkovská televizní věž, Mahlerovy sady 1, Praha 3

Nejlepší Klub
Music club Phenomen, Nádražní 84, Praha 5

Nejlepší Pivní bar/pub
Nota Bene, Mikovcova 4, Praha 2

Soutěž Czech Bar Awards každý rok na základě posouzení odborné poroty složené z profesionálů hodnotí a oceňuje podniky té nejvyšší úrovně.

"Cílem Czech Bar Awards je každý rok představit laické i odborné veřejnosti naše nejlepší bary, kavárny a kluby. Ukázat, že i v Čechách může existovat velmi dobrá úroveň nápojových služeb, poskytovaných v příjemném prostředí a lidmi, pro které je jejich práce zároveň oblibou a koníčkem," řekl ředitel soutěže a vydavatel časopisu Barlife Martin Kraut.

Cafe Louvre

První místo v anketě Czech Bar Awards 2012 - Cafe Louvre.

Jedna z nejznámějších pražských kaváren. Otevřena byla v roce 1902 a navštěvovalo ji mnoho známých osobností. Často sem chodívali bratři Čapkové, kteří zde založili český Pen Klub. Stálým návštěvníkem kavárny byl i Franz Kafka a jeho přátelé. Klasická prvorepubliková kavárna však byla komunisty zničena a život se do ní vrátil až po roce 1992. Nyní zde můžete vypít lahodnou kávu a kochat se výzdobou interiérů z 30. let. Vybírat můžete i z pestré polední nabídky a sézónního menu. Kavárna je dodnes místem setkávání a pracovních schůzek.

Porota hodnotila 27 přísných kritérií, mezi které patří přístup personálu, kvalita a chuť připraveného nápoje, prostředí podniku, hygiena a další.

Historicky poprvé byl letos uveden do síně slávy cen Czech Bar Awards pražský bar Bugsy's, protože byl již třikrát vyhlášen nejlepším koktejlovým barem roku.

Více informací o soutěži, kritériích a porotcích se dozvíte na www.barawards.cz.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!