18. října 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nejlepší kuchařkou roku je Kuchařka první republiky

Obálka knihy - Kuchařka první republiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obálka knihy - Kuchařka první republiky | foto: Smart Press

ZNOJMO Nejlepší knižní kuchařkou roku je Kuchařka první republiky, kterou letos vydalo nakladatelství Smart Press. Jejími autory jsou Jitka Rákosníková a Eva Všetíčková. Knihu byla oceněna na festivalu Znojemský hrozen, který se konal už posedmnácté.

Podle ředitele soutěže Václava Malovického se potvrdily trendy moderní gastronomie v používání tradičních a domácích surovin i postupů často vycházejících přímo z kulinárních zkušeností jednotlivých regionů.

„Orientace autorů na profesionalitu byla v letošním výběru knih velmi potěšující. Kuchařky různých mediálních hvězdiček a kulinárních grafomanů organizátoři i porota jednoznačně a fundovaně odmítli,“ uvedl Malovický. Nakladatelé podle něj věnují stále více pozornost nejen grafickému zpracování a fotografiím, ale i jazykové úrovni.

Nejlepším časopisem o gastronomii je podle poroty GASTRO&HOTEL profi revue, který vydává Cortina Park, s.r.o.

Mezinárodní festival o gastronomii Znojemský hrozen začal ve čtvrtek. Návštěvníci mohli sledovat soutěž devíti týmů z kuchařských škol, které vařili znojemskou pečeni a připravovali okurkový salát. Zároveň mohli sledovat přípravu těchto pokrmů v podání špičkového francouzského kuchaře Francka Sucillona.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.