Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejprodávanější kniha roku? Zřejmě kuchařka Ládi Hrušky

Jídlo

  15:30
PRAHA - Kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou pokračuje v tažení stát se nejprodávanějším titulem roku. Knižní podoba receptů, jíž se za první tři dny prodalo 38 tisíc výtisků, aktuálně hlásí přes 170 tisíc prodaných kusů.

Nejprodávanější kniha roku? Zřejmě kuchařka Ládi Hrušky foto: TV Nova

Poptávka prodejců přitom dosahuje hranice čtvrt milionu výtisků, oznámila televize Nova.

„Tušili jsme, že kuchařka Ládi Hrušky bude bestsellerem. Že se ale stane naším nejprodávanějším titulem roku, jsme nepředpokládali. Zájem o knihu je opravdu enormní,“ uvedla Markéta Daxnerová z nakladatelství Euromedia Group, které kuchařku společně s Novou vydalo. Doplnila, že se na ně obrátila i Knihovna a tiskárna pro nevidomé s žádostí o převedení kuchařky do Braillova písma. Kniha se prodává za 199 korun.

Anketa

Koupili byste si kuchařku Ládi Hrušky?

Kuchařku už mám doma 45
Plánuji si ji koupit 73
Rozhodně bych si ji nekoupil/a 1370

„Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku,“ sdělila mluvčí TV Nova Anna Suchá.

Psali jsme

„Výkon hodný Harryho Pottera“
Podle samotného Hrušky je zájem o kuchařku důsledkem toho, že ho práce těší a má smysl. „Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že ale zmizí z pultů první výtisk během dvou dní a na řadu přijde několik dotisků v řádů desetitisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera,“ poznamenal autor.

  • Hranici 200 tisíc prodaných výtisků na českém trhu dosud překonalo jen několik zahraničních titulů.
  • V prosinci loňského roku to bylo české vydání prvního dílu trilogie Padesát odstínů šedi, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera.
  • V souvislosti s blížícími se Vánocemi je tak velmi pravděpodobné, že se kuchařka Ládi Hrušky zařadí mezi nejúspěšnější knihy vůbec.
  • Podle dostupných informací Nova navíc již připravuje knižní pokračování, které by se na pultech mohlo objevit v příštím roce.
Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!