6. listopadu 2014 15:30 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nejprodávanější kniha roku? Zřejmě kuchařka Ládi Hrušky

Nejprodávanější kniha roku? Zřejmě kuchařka Ládi Hrušky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejprodávanější kniha roku? Zřejmě kuchařka Ládi Hrušky | foto: TV Nova

PRAHA Kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou pokračuje v tažení stát se nejprodávanějším titulem roku. Knižní podoba receptů, jíž se za první tři dny prodalo 38 tisíc výtisků, aktuálně hlásí přes 170 tisíc prodaných kusů.

Poptávka prodejců přitom dosahuje hranice čtvrt milionu výtisků, oznámila televize Nova.

„Tušili jsme, že kuchařka Ládi Hrušky bude bestsellerem. Že se ale stane naším nejprodávanějším titulem roku, jsme nepředpokládali. Zájem o knihu je opravdu enormní,“ uvedla Markéta Daxnerová z nakladatelství Euromedia Group, které kuchařku společně s Novou vydalo. Doplnila, že se na ně obrátila i Knihovna a tiskárna pro nevidomé s žádostí o převedení kuchařky do Braillova písma. Kniha se prodává za 199 korun.

Anketa

Koupili byste si kuchařku Ládi Hrušky?

Kuchařku už mám doma 45
Plánuji si ji koupit 73
Rozhodně bych si ji nekoupil/a 1370

„Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku,“ sdělila mluvčí TV Nova Anna Suchá.

Psali jsme


„Výkon hodný Harryho Pottera“
Podle samotného Hrušky je zájem o kuchařku důsledkem toho, že ho práce těší a má smysl. „Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že ale zmizí z pultů první výtisk během dvou dní a na řadu přijde několik dotisků v řádů desetitisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera,“ poznamenal autor.

  • Hranici 200 tisíc prodaných výtisků na českém trhu dosud překonalo jen několik zahraničních titulů.
  • V prosinci loňského roku to bylo české vydání prvního dílu trilogie Padesát odstínů šedi, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera.
  • V souvislosti s blížícími se Vánocemi je tak velmi pravděpodobné, že se kuchařka Ládi Hrušky zařadí mezi nejúspěšnější knihy vůbec.
  • Podle dostupných informací Nova navíc již připravuje knižní pokračování, které by se na pultech mohlo objevit v příštím roce.
Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.