Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nejproslulejší neapolskou pizzerii poškodil výbuch bomby

Pizza (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pizza (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

NEAPOL U nejvyhlášenější neapolské pizzerie Sorbillo v centru města vybuchla v noci na dnešek bomba. Exploze nikoho nezranila, v restauraci byl v tu dobu jen noční hlídač. Proslulá restaurace má poškozený vchod a její majitel chce obnovit provoz do několika dnů. Policie nyní analyzuje záznamy z kamer.

Před pěti lety lehla pizzerie popelem a tehdy se spekulovalo, že oheň založila místní mafie kvůli výpalnému. Majitel lokálu Gino Sorbillo si myslí, že nynější útok by mohl souviset s tím, že se nedávno vyslovil proti rasismu ve fotbalovém prostředí, napsal dnes list Corriere della Sera.

„Nemám žádné deklarované nepřátele. I požár, který mou restauraci před pěti lety zničil, byl zcela nečekaný. Nikdy se nezjistilo, kdo to udělal. Ulice je plná kamer, jen v pizzerii jich je šestnáct. Policie nyní prohlíží záznamy - někdo na nich (výbušné) zařízení položí a uteče. Doufám, že ho zatknou,“ řekl majitel pizzerie.

„Nevylučuji možnost, že je to někdo z prostředí fotbalu. Před několika týdny jsem se vyslovil proti rasismu v kopané a sesypala se na mě řada urážek. Možná to spolu souvisí,“ dodal Sorbillo.

„Obávám se, že je to varování pro ostatní podniky,“ nevylučuje majitel restaurace ani tuto možnost. „To, že cílili na mě, může znamenat: když to udělali Sorbillovi, mohou to udělat komukoli,“ vysvětluje.

Nejlepší italská pizza

„Nejvíc mě ale rmoutí to, že bombu odpálili u podniku, který symbolizuje znovuzrození tohoto města. Roky pracuji na tom, abych historické centrum znovu přivedl na výsluní, přiblížil jej místním i zahraničním turistům,“ konstatuje majitel pizzerie známý v celé Itálii.

Gino Sorbillo po úspěchu v Neapoli, kde se tento pokrm figurující na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO zrodil, otevřel pizzerie i v Miláně a New Yorku. Pravidelně dostává ocenění za nejlepší italskou pizzu.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...