Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Největší čokoláda v Česku váží 360 kilogramů

Cukráři porcují obří čokoládu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cukráři porcují obří čokoládu | foto: Lidovky.cz

PRAHA Dláto, sekáček a kladivo museli použít cukráři na rekordně velkou čokoládu vyrobenou v Česku. Tabulka vážila 360 kilogramů.


Zájemci si čokoládu mohou dopřát v nově otevřené cukrárně Saint-Tropez s dalšími pamlsky, jejichž chuť prý vychází z prvorepublikových tradicí.

"Navazujeme na rodinnou tradici, kterou jsme chtěli obnovit. Nepoužíváme žádné náhražky. Pracujeme podle receptů starých více jak sto let. Chceme vrátit do Prahy cukrářskou kvalitu z první republiky," řekla spolumajitelka cukrárny Michaela Nosálová.

Cukrárna ve Vodičkově ulici v Praze chce obnovit prvorepublikovou tradici.

Mimo tradičních českých výrobků jsou v nabídce také francouzské zákusky, sladké i slané pečivo, čerstvé croissanty i čokoládové bonbony. Nová cukrárna je partnerem společnosti Valrhona, která patří k nejlepším producentům čokolády.

Největší čokoláda

Rekordní čokoláda ve výloze je jednou z atrakcí podniku. Obří pochoutka je 248 centimetrů dlouhá, 58 centimetrů široká a 21 centimetrů vysoká. Zákazníci si mohou koupit 50 gramů exkluzivní čokolády za 30 korun.


Pětici majitelů nové cukrárny, mezi nimiž je i francouzský cukrář Jean-Francoise Musso, současná finanční krize prý neodrazuje. "Krize se nebojíme. V době krize zákazníci kupují více sladkého a alkoholu. Jídlo se bude kupovat vždy. Člověk i v takové době potřebuje optimismus. Kam jinam pro něj než do cukrárny," řekla Nosálová.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!