Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Newyorské bistro nabízí sýr z mateřského mléka

Sýr - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sýr - ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Originální lahůdku začal zákazníkům nabízet Daniel Angerer, šéfkuchař newyorského módního bistra Klee Brasserie. Ochutnat tu mohou sýr s fíky a paprikou vyrobený z mateřského mléka jeho manželky, napsal list The New York Post.

Podle Angerera začali zákazníci o jeho podomácku vyrobený "lidský sýr" žádat poté, co se ve svém internetovém blogu svěřil, že se pokouší ho vyrobit.

"Telefon nám tu neustále vyzváněl," říká. "A tak jsem připravil malé jednohubky z mateřského mléka s fíky a maďarskou paprikou. Chutná trochu jako kravský, je nasládlý," dodává s tím, že na chuti sýra se projeví jednak to, s čím je podávaný, ale také to, "co matka jedla". Kvůli nízkému obsahu bílkovin ale sýr příliš dobře netuhne, a tak do něj stejně musí míchat trochu kravského mléka, vysvětluje.

Reakce těch, kdo sýr ochutnali, prý byly převážně dobré, ale mnozí zákazníci byli moc "cimprlich", aby si vzali. "Myslím, že spousta kritiky souvisela s kombinací sexu a sýra, ale... prsa přece jsou na to, aby dělala jídlo," říká Angererova manželka Lori Masonová, matka jejich desetitýdenní dcery Arabelly.

Místní zdravotní úřady nicméně nejsou z nového sortimentu nijak nadšené a radí Angererovi, aby přestal sýr z mateřského mléka zákazníkům nabízet.

"Restaurace je si vědoma, že sýr vyrobený z mateřského mléka není pro veřejnou konzumaci, ať už je prodáván nebo rozdáván," uvedla mluvčí newyorského zdravotního odboru.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK - JEDNA SMĚNA (ROČNÍ BONUS)

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 20 000 - 23 000 Kč