23. května 2014 16:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nová restaurace láká na umělecká díla a výhled na Prahu

Medúza – sedmimetrová rozcuchaná koulie na věži Tančícího domu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Medúza – sedmimetrová rozcuchaná koulie na věži Tančícího domu. | foto: Archiv LN

Umělecká restaurace. V sedmém patře Tančícího domu otevřou nový podnik Ginger & Fred, který láká nejen na umění, ale také na neopakovatelný výhled a mezinárodní kuchyni.

Poslední trendy světové gastronomie, ale i důraz na lokální suroviny od českých farmářů. To je koncept nové restaurace, která se pro hosty poprvé otevře poslední květnový víkend.

ČTĚTE TAKÉ:

Menu restaurace vychází především z francouzské kuchyně, které šéfkuchař Rudolf Doležal doplňuje i pokrmy z ostatních kuchyní. Ochutnat tak můžete nejen čerstvé ryby, mořské plody i vyhlášené speciality telecí a vepřové z bio farmy Medito. Nový koncept restaurace je součástí změn, jimiž Tančící dům v poslední době prošel. Příjemným překvapením bude pro hosty také cena všech jídel. Ta se v podstatě neliší oproti cenám restaurací v okolí.

Umělci a interiér restaurace

Netradiční interiér restaurace vznikl ve spolupráci s galerií Art salon S, českými a zahraničními umělci. Hned při výstupu z výtahu vás přivítá socha od Barbory Maštrlové. Ta je rovněž autorkou díla skokanského můstku s názvem páru ručně malovaných židlí. Další originálně ztvárněné židle se zvířecími motivy a plátna na zdech pochází z dílny mladého malíře Adama Jílka.

Nová restaurace láká na umělecká díla a výhled na Prahu
Lidovky.cz

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz