21. ledna 2019 5:42 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nová restaurace Swim ve funkcionalistické pasáži láká na jídlo i hudbu

Oživení pasáže a vyčištění nevhodných reklam z fasády, z mramorových podlah a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oživení pasáže a vyčištění nevhodných reklam z fasády, z mramorových podlah a... | foto: Swim

V těsné blízkosti Václavského náměstí se zrodil nový gastro koncept “club meets kitchen”. Jeden prostor tak spojuje provoz restaurace, která nabízí sezónní menu odkazující k nové české kuchyni s důrazem na vybrané lokální suroviny, koktejlového baru a tanečního klubu.

„Koncept ‘club meets kitchen’ je v českém prostředí výjimečný. Inspiraci jsme nehledali jenom v Berlíně a Londýně, ale také sami v sobě a v Praze - i v tom co jí chybí,” upřesňují dva z trojice majitelů Jakub Sedlák s Vojtěchem Růžkem. 

“Koncept ‘club meets kitchen’ je v českém prostředí výjimečný. Inspiraci jsme...

Novou pražskou restauraci najdete ve Štěpánské pasáži, dříve známé jako pasáž Merkur, která je součástí funkcionalistického domu. Autorem domu je významný architekt slovenského původu Evžen Rosenberg. Budova a její historie se staly východiskem návrhu řešení rekonstrukce bývalé prodejny perských koberců.

„V přízemí, které se díky proskleným stěnám prolíná s prostorem pasáže, jsme se inspirovaly právě funkcionalismem a autenticitou domu,” vysvětlují architektky Lenka Mrzílková a Barbara Zedková ze studia Miaow, které se společně se Sokoban studio přestavby ujalo. Spodní části prostoru dominuje unikátně provedený podzemní bar s parketem evokujícím vypuštěný bazén. Ten společně s dalšími prvky byl inspirací pro název Swim.

V přízemí, které se díky proskleným stěnám prolíná s prostorem pasáže, se...
Kromě denního provozu a hudebního programu jsou v plánu také akce vystupující...

Oživení pasáže a vyčištění nevhodných reklam z fasády, z mramorových podlah a především z vitrín je jedním z dlouhodobých cílů majitelů. Již nyní jsou přilehlé výlohy využívány k uměleckým záměrům v rámci Galerie Ferdinanda Baumanna.

Lidovky.cz