Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Novým šéfkuchařem v Allegro bude Richard Fuchs

Šéfkuchař Richard Fuchs se Kuře Marengo naučil vařit v italském Savignu, kousek od místa napoleonské bitvy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfkuchař Richard Fuchs se Kuře Marengo naučil vařit v italském Savignu, kousek od místa napoleonské bitvy | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Novým šéfkuchařem pražské restaurace Allegro v hotelu Four Seasons bude od října Richard Fuchs. Je prvním Čechem, který bude řídit jedinou tuzemskou restauraci oceněnou hvězdičkou v prestižním gastronomickém průvodci Michelin.

Pro Allegro ji už po třetí získal italský šéfkuchař Andrea Accordi, který odchází do ruského Petrohradu.

Fuchs patří mezi tuzemské šéfkuchařské hvězdy. Jeho kuchyně je typická elegantními a nekomplikovanými kompozicemi ze špičkových surovin. Má za sebou angažmá v pražské restauraci Monastery, předtím vařil ve špičkových restauracích v Egyptě.

Než se vydal na sever Afriky, pracoval Fuchs od roku 2000 právě v Allegru, tehdy ještě pod vedením Accordiho předchůdce, respektovaného Vita Mollicy.

Interiér restaurace Allegro, hotel Four Seasons

Interiér restaurace Allegro, hotel Four Seasons

"Nastoupil jsem k němu se zkušeností z Hiltonu a krátké stáže v Itálii.Vito byl první, kdo nám ukázal, co je to respekt k surovinám," řekl Hospodářským novinám (HN) Fuchs.

Důležitější než hvězdička jsou spokojení hosté

Restaurace Allegro bude od listopadu kvůli přestavbě tři měsíce zavřená a je pravděpodobné, že po změně konceptu nestihne v nové podobě michelinskou hvězdičku obhájit. Uzávěrka michelinského bedekru je již v lednu 2012.

Fuchs se případné ztráty neděsí. "Dobré věci potřebují čas. Hvězdička je zavazující a důležitá, ale v první řadě jde o dobré jídlo a spokojené hosty," dodal.

Ve svém 30. vydání průvodce Michelin Main Cities of Europe 2011 zahrnuje výběr hotelů a restaurací ve 44 městech 20 evropských zemí. Z českých restaurací se v něm objevily Aromi, SaSaZu, Le Terroir a Divinis. V prestižním francouzském průvodci byly s oceněním Bib Gourmand uvedeny také loni.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily
OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily

Český startup Snuggs na jaře minulého roku uvedl na trh menstruační kalhotky. Nyní přichází hned s několika novinkami. S kalhotkami pro silnou menstruaci, novou antibakteriální ochranou funkční vrstvy, dále modelem s vysokým pasem, před týdnem expandoval na Slovensko a bude následovat Německo.