Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Novým šéfkuchařem v Allegro bude Richard Fuchs

Šéfkuchař Richard Fuchs se Kuře Marengo naučil vařit v italském Savignu, kousek od místa napoleonské bitvy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfkuchař Richard Fuchs se Kuře Marengo naučil vařit v italském Savignu, kousek od místa napoleonské bitvy | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Novým šéfkuchařem pražské restaurace Allegro v hotelu Four Seasons bude od října Richard Fuchs. Je prvním Čechem, který bude řídit jedinou tuzemskou restauraci oceněnou hvězdičkou v prestižním gastronomickém průvodci Michelin.

Pro Allegro ji už po třetí získal italský šéfkuchař Andrea Accordi, který odchází do ruského Petrohradu.

Fuchs patří mezi tuzemské šéfkuchařské hvězdy. Jeho kuchyně je typická elegantními a nekomplikovanými kompozicemi ze špičkových surovin. Má za sebou angažmá v pražské restauraci Monastery, předtím vařil ve špičkových restauracích v Egyptě.

Než se vydal na sever Afriky, pracoval Fuchs od roku 2000 právě v Allegru, tehdy ještě pod vedením Accordiho předchůdce, respektovaného Vita Mollicy.

Interiér restaurace Allegro, hotel Four Seasons

Interiér restaurace Allegro, hotel Four Seasons

"Nastoupil jsem k němu se zkušeností z Hiltonu a krátké stáže v Itálii.Vito byl první, kdo nám ukázal, co je to respekt k surovinám," řekl Hospodářským novinám (HN) Fuchs.

Důležitější než hvězdička jsou spokojení hosté

Restaurace Allegro bude od listopadu kvůli přestavbě tři měsíce zavřená a je pravděpodobné, že po změně konceptu nestihne v nové podobě michelinskou hvězdičku obhájit. Uzávěrka michelinského bedekru je již v lednu 2012.

Fuchs se případné ztráty neděsí. "Dobré věci potřebují čas. Hvězdička je zavazující a důležitá, ale v první řadě jde o dobré jídlo a spokojené hosty," dodal.

Ve svém 30. vydání průvodce Michelin Main Cities of Europe 2011 zahrnuje výběr hotelů a restaurací ve 44 městech 20 evropských zemí. Z českých restaurací se v něm objevily Aromi, SaSaZu, Le Terroir a Divinis. V prestižním francouzském průvodci byly s oceněním Bib Gourmand uvedeny také loni.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!