8. dubna 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

O víkendu hodujte. Tábor nabídne kuchyni husitů

Pečená masa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pečená masa | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Nemůžete-li vydržet do Velikonoc, hodujte už tento víkend. V Táboře můžete ochutnat dobová husitská jídla, na Ctěnickém zámku zase zabijačkové speciality. Pokud jste spíše na sladké, doporučujeme Cukrářské slavnosti na zámku Kačina.

Husitský hodokvas
9. 4. od 18 hodin, Housův mlýn, Tábor, www.housuvmlyn.cz
Jak to možná vypadalo na hostině po úspěšném husitském tažení, můžete zažít na vlastní kůži. Kromě dobových jídel na vás čekají muzikanti, tanečnice, mistr ohně, křižáci i husité.

Hodokvas 2010

Vybrat si budete moci ze dvou husitských 'žranic':
Kališníkova krmě (za 540 korun) obsahuje uvítací přípitek medovinou, tři druhy pomazánek, polévku v chlebové misce, pečená masa, pohankové placky na slano i na sladko, zeleninu a ovoce, rustikální pečivo

Hladový adamita (za 260 korun)nabízí uvítací přípitek medovinou, tři druhy pomazánek, polévku v chlebové misce, zeleninu a ovoce, rustikální pečivo

Zabijačkové hody
9. - 10. 4., Ctěnický zámek, Praha, www.zamekctenice.cz
Tradiční zabijačkové hody se uskuteční na zámku Ctěnice již podruhé. Kromě dobrého jídla se můžete těšit na vystoupení šermířů, děti si budou moci prohlédnout zámek a kočárkovnu za symbolickou 1 korunu. A pivo tu poteče proudem - Plzeňský Prazdroj tu bude prodávat půllitr za 30 korun.

Cukrářské slavnosti
10. 4. od 10 hodin, Zámek Kačina, Nové Dvory, http://guide.kh.cz
Areál zámku Kačina nedaleko Kutné Hory ožije tradičními Cukrářskými slavnostmi. Návštěvníci můžou zhlédnout um cukrářských mistrů. K vidění bude kromě jiného i řemesla spojená s velikonoční tématikou. Kromě speciálních ochutnávek bude nachystán i program pro děti.

Zámek Kačina nedaleko Kutné Hory

Veletrh Biostyl
8.–10. 4., Výstaviště Praha, www.feliciusmedia.cz.

Veletrh pro zájemce o zdravý životní styl a životní prostředí letos nabídne vedle zajímavých přednášek, biostánků a ezoteriky i farmářské tržiště a kuchařskou show Zdeňka Pohlreicha (9. 4.) a spojení s veletrhem Ecoworld (pro zdravou domácnost) a Evolution (vzdělávání). Jednodenní vstupné je 200 Kč.

Lidové noviny, Kristina Šemberová, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)