Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ochutnejte špičková francouzská vína v Obecním domě

Jídlo

  16:00
Degustovat francouzská vína z prestižních vinařských oblastí mohou návštěvníci třetího ročníku French Wine Show 2011, která v pátek začala v Obecním domě v Praze. Vzorky bordeaux, burgundského a šampaňského představuje na dvoudenní přehlídce 25 vinařů, kteří mají zájem o český trh.
Víno - ilustrační foto.

Víno - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Návštěvníci mohou ochutnat také vzorky čokolády z rodinné čokoládovny z Normandie či konzervovaných masných delikates.

"Představuje se asi sto vzorků vín. Jde o takzvaná tichá i šumivá vína," řekl za pořadatele Michal Kohoutek ze společnosti KH wine. Zastoupeni jsou francouzští vinaři z několika hlavních vinařských oblastí. "Největší raritou je produkce vinaře Yvese Cuillerona ze severní Rhóny. Je považován za jednoho z nejlepších na světě," upozornil. Přehlídky se účastní například Charles Fourny ze Champagne nebo Domaine Huguenot z Burgundska.

Vína z Čech a Moravy


V Česku podle Kohoutka stoupá zájem o kvalitní vína. "Požadavky na kvalitu jsou stále vyšší a francouzští vinaři vnímají český trh jako zajímavý pro prodej svého zboží," uvedl. Mezi návštěvníky přehlídky jsou mimo jiné lidé, kteří se zajímají o zhodnocení finančních prostředků nákupem investičních vín. Současná prezentace je ovšem podle pořadatelů směřována spíše na zájemce o vína určená k přímé spotřebě, nikoli k dlouhodobému uložení. Ceny za jednu láhev se pohybují od 200 do 3000 korun.

Vína - ilustrační foto

"Návštěvníky ze značné části tvoří firemní klientela, která používá víno jako firemní dárek. Je tady ale také privátní klientela, která víno vnímá jako koníčka," řekl Kohoutek. Poznamenal, že mnoho lidí buduje soukromé vinotéky. Podobnou prezentaci vnímají jako příležitost pro získání zajímavých vzorků.

"Francouzská vína mají vynikající renomé. Je dobré se zabývat kvalitou toho, co člověk konzumuje," řekl Pavel Novák, který se označil za milovníka francouzských vín.

Zájemci mohou pohovořit s producenty nebo zástupci jednotlivých vinařství. Součástí programu je degustace vín, která je dnes spojena s gastronomickým servisem. Cena vstupenky je 2000 korun. Páteční degustace přijde na 1000 korun na osobu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat