Pátek 25. září 2020svátek má Zlata 16 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Oslavy svatého Patrika? Na náplavce poteče irská whisky a proběhne food festival

Whisky - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Whisky - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly také své místo v Česku. Letos budou dvoudenní. O víkendu 16. a 17. března se propojí česká scéna s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění. Těšit se ale můžete i na skvělé jídlo.

Slavit se nebude jenom v hlavním městě, ale také na více než 600 místech v celé zemi.  Tour svatého Patrika, která proběhne opět v Praze, bude letos o něco bohatší než v loňském roce. A i z tohoto důvodu bude také dvoudenní. V sobotu bude hrát prim muzika, profesionální komici, různé workshopy a gastronomie, v neděli pak průvod Prahou. A na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit?

V loňském ročníku Tour svatého Patrika byl největší novinkou irský průvod, v letošním je to pak důraz na irskou gastronomii. 

Ústřice - ilustrační foto.

Zajímá vás jak chutnají tradiční i méně tradiční irské speciality? Masa, burgery, omáčky, ta vás asi nepřekvapí, ale věděli jste, že typickým irským jídlem jsou také ústřice, které jsou skvělé s irskou whisky. 

Určitě zavítejte na street food festival Náplavka Street Food, který se koná celou sobotu na Smíchovské náplavce. Vstup na tuto část Tour svatého Patrika je zdarma. Po cestě tam či nazpět se určitě zastavte v Tančícím domě, ten bude speciálně zeleně nasvícen a můžete se pokochat krásným výhledem na Prahu.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....